Prof. Grzesiowski o słowach prezydenta: 30 lat mojej pracy w błoto!

2020-07-08 10:14 Magda Mazurek

Mowa o słowach prezydenta, odnoszących się do szczepionek. Przypominamy, że Andrzej Duda powiedział, że nie jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień. Później prezydent próbował się ze swoich słów tłumaczyć, twierdząc, że jego słowa zostały zmanipulowane. Niestety - mogą mieć one bardzo poważne konsekwencje.

- 30 lat mojej pracy idzie na marne, prawdę powiedziawszy, przekonywanie ludzi o tym, że warto się szczepić w zestawieniu z opinią prezydenta gdzieś się rozmija. Jestem głęboko przygnębiony całą sytuacją, mam wrażenie, że nastąpiła jakaś bardzo zła, nieetyczna koncentracja słów, które już po kampanii pozostaną. My od wielu lat walczymy z antyszczepionkowcami, których głównym hasłem jest zniesienie obowiązku szczepień. Obawiam się, że te słowa wznowią ataki na szczepionki. Proszę poczytać na forach antyszczepionkowców - tam w tej chwili już wrze. To nowe paliwo dla nich! Nie wiem co powiedzieć i jak wytłumaczyć te słowa [prezydenta - przyp. red.] - powiedział prof. Grzesiowski. 

Polecamy: Pandemia ma się dobrze. Nawet nie zbliżamy się do końca

Posłuchajcie całej wypowiedzi profesora:

Dr Paweł Grzesiowski o słowach prezydenta: 30 lat mojej pracy poszło na marne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj też: Fatalna moda na nieszczepienie dzieci zbiera żniwo

Grzesiowski obawia się, że słowa prezydenta będą miały negatywny wpływ na wysiłek lekarzy i zachęcanie do szczepień. - To jest antypromocja szczepień przeciw grypie. Jeśli to usłyszy senior, dla którego prezydent jest wzorem, to pomyśli, że ta szczepionka jest niepotrzebna! Głowa państwa, osoba publiczna, nie powinna tak mówić. Obowiązek szczepień to nie jest wymysł, to jest konieczność - mówi prof. 

Polecamy: Szczepić się czy nie? FAKTY i MITY na temat szczepień

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE