Powtórna infekcja nie jest możliwa! Krzysztof Łanda pokazuje badania z Chin

2020-03-24 14:29 Ada Mazurek

Krzysztof Łanda opublikował na swoim Twitterze sensacyjne doniesienia z Chin. Rzeczywiście udało im się opanować infekcję - zwłaszcza, że z badań przeprowadzonych na małpach wynika, że ponowna infekcja nie jest możliwa.

Posłuchaj, jak przebiega zakażenie koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Portal bioRxive.org prowadzony przez Cold Spring Harbor Laboratory podał sensacyjną informację, którą na Twitterze "podaje dalej" między innymi Krzysztof Łanda. Mowa o informacji dotyczącej reinfekcji koronawirusem, a właściwie - jej braku.

- Nie ma reinfekcji koronawirusem, a więc jednak przeciwciała wytworzone u ozdrowieńców skutecznie zapobiegają ponownemu zakażeniu - napisał Łanda, wiceminister zdrowia w latach 2015-2017.

Chińscy naukowcy przeprowadzili badanie na makakach królewskich. Ten gatunek małp i my ludzie mamy bardzo zbliżony genom, więc można zakładać, że wyniki eksperymentu przekładają się na ludzi.

Naukowcy zaobserwowali, że makaki będące nosicielami wirusa SARS-Cov-2 mają przeciwciała, które je skutecznie chronią przed powtórnym zakażeniem.

SARS-Cov-2 jest uważnie obserwowany przez naukowców i lekarzy z całego świata. Każdego dnia pojawiają się nowe informacje, trwają także prace nad szczepieniem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE