Otwarcie basenów - ZNAMY DATĘ!

2020-05-23 9:45 Magda Mazurek

Baseny zostaną otwarte w kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Podobnie jak siłownie i kluby fitness. Czyli kiedy możemy spodziewać się otwarcia basenów?

Baseny zostaną otworzone w kolejnym, czwartym etapie odmrażania gospodarki. Podobnie jak kluby fitness i siłownie - będzie to prawdopodobnie 1 czerwca. Do tej pory rząd odmrażał gospodarkę zgodnie z planem i bez opóźnień. Oznacza to, że na otwarcie basenów już 1 czerwca są duże szanse!

- Czwarty etap obejmie te obiekty, które kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak różnego rodzaju siłownie, sale fitness, także baseny, sport, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca uprawiania sportu - mówił podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Polecamy: Zgromadzenia są nielegalne! Także protesty - policja ostrzega przed sobotnim strajkiem

Otwarcie basenów będzie wiązało się zapewne z zaostrzonym reżimem sanitarnym na tych obiektach. Stosowne wytyczne pojawią się już niebawem - rząd opracowuje zasady bezpiecznego korzystania z obiektów sportowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE