Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają działalność

2020-06-01 21:54 Magda Mazurek, PAP

Pacjenci mogą już szykować się na wyjazdy do uzdrowisk - będą kontynuować leczenie (jeśli je przerwali) lub mogą je rozpocząć. NFZ podał oficjalną datę.

Uzdrowiska wznawiają swoją działalność, ale jest jeden warunek. Pacjenci, którzy chcą rozpocząć leczenie muszą przedstawić negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 .Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań zwanych drive-thru. Będą one bezpłatne - za wszystko zapłaci NFZ.

Prezes NFZ Adam Niedzielski wyjaśnia, że o tym, gdzie wykonać takie badanie, pacjenta poinformuje pisemnie właściwy oddział wojewódzki NFZ. - Oddział wskaże adresy punktów pobrań oraz godziny, w których osoba oczekująca na rozpoczęcie leczenia uzdrowiskowego będzie mogła poddać się badaniu - powiedział.

Kto może skorzystać z wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe?

  • pacjenci, którzy mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca,
  • pacjenci, którzy mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca,
  • pacjenci, którzy musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni).

Szczegółowe informacje i adresy punktów pobrań, w których można wykonać test, dostępne są na stronach oddziałów wojewódzkich NFZ i pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800-190-590. 

Polecamy: Testy na koronawirusa - nowe dane. Gdzie wykonano ich najwięcej?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE