Obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych. Czy zostanie wprowadzony?

2021-02-19 9:56

Trwa dyskusja na temat wprowadzenia nakazu noszenia maseczek chirurgicznych. O tym, że ma zostać wydane rozporządzenie w tej sprawie, poinformował doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych. Czy zostanie wprowadzony?
Autor: Getty Images

Prof. Andrzej Horban ma nadzieję, że minister zdrowia wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych

Jak przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, w tym tygodniu na pewno nie będzie żadnej decyzji w tej sprawie.

„Pracujemy nad tym”

Z kolei wiceminister Waldemar Kraska przekazał w rozmowie dla Radia Plus, że „trwa dyskusja w tym temacie”.

- Rzeczywiście jest wiele w tej chwili doniesień, ale także wiele krajów w Europie wprowadza tę maseczkę przynajmniej chirurgiczną, czyli bardziej zabezpieczającą nas od maseczek materiałowych, szalika, czy innej części garderoby. (...) Pracujemy nad tym, dyskutujemy. Z tego co wiem, będą takie dyskusje prowadzone także dzisiaj - powiedział.

Na pytanie, w jakich miejscach taki ewentualny nakaz miałaby obowiązywać, Waldemar Kraska odpowiedział, że między innymi w środkach komunikacji publicznej.

- Ale to jest wszystko rozważane. Jeżeli Rada Medyczna wyda takie rekomendacje, my na pewno będziemy to rozważać i wydawać ewentualne rozporządzenie – dodał.

Źródło: PAP

prof. Ernest Kuchar: Szczepionka jest mniej ryzykowna niż powikłania po koronawirusie [Super Raport]
Sonda
Zrobisz to? Czy nie?