Niepokojące wieści o stanie Jana Englerta. Konieczna pilna operacja

2023-05-28 13:04

Zaniepokojenie budzi aktualny stan zdrowia aktora Jana Englerta. W 2021 roku artysta ujawnił, że zmaga się z tętniakiem aorty, jednak ze względu na jego wiek, medycy nie zdecydowali się na operację. Teraz sytuacja się zmienia - Englert czeka inny zabieg medyczny.

Jan Englert miał umowę z pierwszą żoną
Autor: AKPA/Gillert

Jan Englert to wybitna postać na polskiej scenie teatralnej i filmowej, znany z ról w takich produkcjach jak "Doktor Judym", "Noce i dnie", "Kiler" czy serialu "Dom". Pełni funkcję dyrektora artystycznego w Teatrze Narodowym, gdzie nie tylko zarządza, ale też występuje jako aktor. Świętował niedawno swoje 80. urodziny, nie zamierza jednak zwalniać tempa i ma liczne projekty zawodowe na horyzoncie,

Problemy ze zdrowiem Jana Englerta

W 2021 roku światło dzienne ujrzała książka zatytułowana "Bez oklasków", zawierająca obszerny wywiad z Janem Englertem. W rozmowie aktor poruszał temat swojej trudnej diagnozy - wykrycia tętniaka aorty.

Decyzja medyczna, zwracająca uwagę na dobro pacjenta, była taka, że operacja nie będzie przeprowadzona. Zalecono jednak Englertowi regularne kontrole u specjalistów. Pomimo alarmującej diagnozy, Englert nie zrezygnował z aktywności zawodowej.

Konieczna będzie operacja

Jak się okazuje, Jan Englert ponownie boryka się z kłopotami zdrowotnymi, które wymagają operacji. Według informacji przekazanych przez tygodnik "Rewia" aktor wkrótce zostanie poddany zabiegowi strun głosowych. Jan Englert jest pełen nadziei, że operacja przebiegnie pomyślnie i po jej zakończeniu będzie mógł jak najszybciej powrócić na scenę. Przyszłość artysty w teatrze wydaje się obiecująca, ponieważ ma wiele planów aktorskich, w tym chęć ponownego wcielenia się w tytułową rolę w sztuce Williama Szekspira, "Król Lear".

Beata Ścibakówna, żona Jana Englerta, w wywiadzie dla magazynu podkreśla, że jej mąż wciąż emanuje ogromną energią.

- Janek wie, czego chce. Czas wahań ma za sobą. Poza tym wydaje mi się młodszy od wielu moich kolegów. Urzeka mnie jego fantazja, pomysły, poczucie humoru, sposób objaśniania świata, opiekuńczość - mówi gwiazda.

Od roku 1998 Jan Englert jest mężem Beaty Ścibakówny, a ich małżeństwo jest nadal silne. Razem doczekali się córki Heleny, która wyrasta na obiecującą postać w świecie filmowym, zdobywając role w popularnych i nagłośnionych produkcjach.