Nie żyje Witold Paszt. „Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa”

2022-02-19 12:52

Za pośrednictwem mediów społecznościowych rodzina legendarnego artysty zespołu VOX przekazała smutną wiadomość o jego śmierci. - Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt – czytamy w pożegnalnym wpisie.

paląca się świeca na czarnym tle
Autor: Getty Images

Witold Paszt zmarł w wieku 68 lat. O śmierci wokalisty poinformowała rodzina. - Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa – napisały córki muzyka Aleksandra i Natalia Paszt wraz ze swoimi rodzinami.

Wokalista trzykrotnie chorował na COVID-19. - Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył – czytamy w pożegnalnym wpisie. Jak informuje zrozpaczona rodzina zmarłego, „odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt”.

Najbliżsi Witolda Paszta przekazali także podziękowania Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu. Właśnie z tym miastem muzyk związany był przez swoje całe życie. Karierę rozpoczął w latach 70. w zespole Victoria Singers. Później założył grupę VOX, która przyniosła mu ogromną popularność.

Szczegóły dotyczące pożegnania muzyka zostaną podane w późniejszym terminie.