Doktor Riad Haidar nie żyje. "Był po prostu dobrym człowiekiem"

2023-05-25 10:51

Doktor Riad Haidar nie żyje. Odszedł dziś rano po długiej walce z chorobą. Miał 71 lat. Smutne wieści o jego odejściu przekazano w mediach społecznościowych.

Doktor Riad Haidar nie żyje. Był po prostu dobrym człowiekiem
Autor: Riad Haidar / Facebook Doktor Riad Haidar nie żyje. "Był po prostu dobrym człowiekiem"

Riad Haidar był lekarzem urodzonym Syrii, ale praktykującym w Polsce. Zasłużył się nie tylko jako lekarz, ale także jako polityk, samorządowiec i działacz społeczny.

Poradnik Zdrowie: leczenie bólu przewlekłego

Doktor Riad Haidar nie żyje

Informacje o śmierci Riada Haidara pojawiły się dziś rano na koncie facebookowym zasłużonego lekarza.

"Dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP. Wszelkie inne informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie" - poinformowano.

Na co zmarł doktor Riad Haidar? 

Przyczyna śmierci doktora Riada Haidara nie jest jeszcze znana, jednak w lutym br. legendarny lekarz przekazał, że walczy z chorobą. 

"Pewnie zauważyliście, że od jakiegoś czasu nie publikuje postów, nie jestem aktywny w mediach społecznościowych i co jest dla mnie najtrudniejsze, nie spotykam się z moimi małymi pacjentami" - pisał wówczas. 

"Niestety zostanie tak, póki nie odzyskam pełni sił. Musiałem podjąć rękawice i zmierzyć się z chorobą. Pierwszy etap leczenia na szczęście mam już za sobą" - dodał. 

Riad Haidar był lekarzem pediatrą ze specjalizacją w neonatologii. Ukończył studia medyczne w Lublinie. Przez wiele lat sprawował funkcję ordynatora Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Był również wieloletnim szefem sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej. Całe swoje życie poświęcił ratowaniu dzieci. Riad Haidar urodził się w Syrii w 1951 roku. W 1989 roku otrzymał polskie obywatelstwo. Zmarł w wieku 71 lat.