Nie żyje 4-letni chłopiec, cała rodzina w szpitalu. Zatruli się mrożonką?

2023-02-08 17:54

Tragedia w Wygnanowie pod Opocznem. Nie żyje czteroletni chłopiec. Prawdopodobnie wraz z rodziną zatruli się źle przechowywanym jedzeniem. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Śledczy podali wstępne hipotezy.

Karetka na sygnale
Autor: Getty Images Zdjęcie poglądowe

Do tej tragedii doszło w Wyganowie pod Opocznem (woj. łódzkie). Około godz. 8.30 straż pożarna otrzymała wezwanie do rodziny, mieszkającej w Wygnanowie koło Opoczna. Jak przekazali reporterzy RMF FM, prawdopodobnie 38-letnia kobieta oraz trójka dzieci ulegli zatruciu pokarmowemu.

Strażacy dwukrotnie sprawdzili cały dom i kotłownię. Wykluczyli zatem, by mogło dojść do zatrucia tlenkiem węgla. Rodzina potrzebowała natychmiastowej opieki medycznej. Matka i 8-letnia dziewczynka trafiły do szpitala w Opocznie. Natomiast 13-latka śmigłowcem przetransportowano do Instytutu "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi. Lekarze zbadali chłopca i nie stwierdzili u niego żadnych objawów. Jego stan jest dobry. Niestety, mimo usilnych prób ratowników nie udało się uratować życia 4-letniego chłopca. 

Zatrucie czy rotawirusy

Rodzina z objawami zatrucia pokarmowego

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, rodzina miała zatruć się mrożonką, która była źle przechowywana. - Sprawdzamy kilka hipotez, jedną z nich jest zatrucie pokarmowe, ale to jeszcze potwierdzą badania toksykologiczne – poinformowała w rozmowie dla portalu opoczno.naszemiasto.pl asp. sztab. Barbara Stępień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Wstępnie śledczy ustalili, że ojciec nie spożywał posiłku z rodziną.