Na to czekali pacjenci. MojeIKP zyska nowe funkcje: skaner leków i historię choroby

2023-01-03 9:25

Aplikacja mojeIKP wciąż ewoluuje. Użytkownicy co jakiś czas mogą cieszyć się nowościami i korzystać z nowych funkcji. Niedawno wprowadzone zmiany z pewnością ułatwią życie. Od teraz mojeIKP wprowadza skaner leków i dostęp do historii medycznej.

Na to czekali pacjenci. MojeIKP zyska nowe funkcje: skaner leków i historię choroby
Autor: Getty Images Od teraz zeskanujesz leki i zyskasz wgląd do historii leczenia

Bezpłatna aplikacja mojeIKP dostępna jest na telefony z zystemem android oraz iOS. Dzięki niej pacjencji mają dostęp do wielu ważnych funkcji i informacji, m. in. łatwego wyszukiwania e-recept i e-skierowań, możliwości wykupienia leku za pomocą kodu QR, ustawiania przypomnień o godzinach zażywania leków, szybkiego umawiania szczepień i wielu innych. Od teraz aplikacja mojeIKP zyskała kolejne przydatne funkcje. Pacjenci będą mogli samodzielnie skanować leki oraz mieć stały dostęp do swojej historii leczenia.

Skaner leków

Do aplikacji mojeIKP dodano bardzo przydatną funkcję - skaner leków. Da on pacjentom dwa ułatwienia. Po pierwsze, umożliwia on szybkie znalezienie informacji o konkretnym leku. Dzięki zeskanowaniu kodu kreskowego lub kodu QR (skaner znajduje się w zakładce e-zdrowie), możliwe jest szybkie znalezienie ulotki leku z wszystkimi niezbędnymi informacjami.

Ponadto skaner pozwala również na ustawienie przypomnień o przyjmowanych lekach. Jak to zrobić? Po zeskanowaniu leku i otworzeniu ulotki wystarczy nacisnąć znaczek plusa, zaznaczyć ikonkę megafonu i dodać lek do przypomnienia. Dotychczas, ustawiając przypomnienia przez funkcję "przypomnienie o lekach", trzeba było wpisywać nazwę leku. Teraz wystarczy tylko zeskanować lek.

Poradnik Zdrowie: czym popijać leki?

Historia leczenia

Drugą, bardzo przydatną funkcją aplikacji mojeIKP jest wprowadzenie historii leczenia, także prywatnego.

Kiedy pacjent udaje się do lekarza rodzinnego, dentysty czy szpitala, pracownik placówki ma obowiązek odnotować takie zdarzenie medyczne w systemie. Dzięki temu zyskasz dostęp do całej swojej historii medycznej. 

Ponadto, zdarzenia medyczne posegregowane są latami oraz kategoriami (np. pobyt w szpitalu, porada - konsultacja u lekarza w gabinecie lub przychodni, porada patronażowa, badanie, akcja ratownicza, przewóz osoby do szpitala, szczepienia, wyroby medyczne - m. in. protezy, aparaty słuchowe, ortezy, wózki inwalidzkie, sprzęt stomijny itd.).

Lista wszystkich zdarzeń medycznych znajduje się w zakładce e-zdrowie pod nazwą "historia leczenia"

Oprócz własnej historii leczenia, rodzice mogą mieć wgląd w historię zdarzeń medycznych swoich dzieci do 18. roku życia, oraz bliskiej osoby (po wcześniejszym otrzymaniu upoważnienia).