Młoda mama osierociła troje dzieci. Rodzina obwinia lekarzy

2022-11-30 10:27

36-latka przez wiele tygodni cierpiała z powodu przewlekłego bólu, a lekarze nie wiedzieli, co jej dolega. W przerwie między badaniami wybrała się wraz z rodziną na wakacje. Niestety, jej stan się pogorszył - kobieta zmarła, osierocając troje dzieci.

Młoda mama osierociła troje dzieci. Rodzina obwinia lekarzy
Autor: Getty Images, Facebook Młoda mama osierociła troje dzieci. Rodzina obwinia lekarzy

Lucy Broome z West Midlands przez wiele tygodni zmagała się z uciążliwym bólem. Nikt nie był jednak w stanie ustalić, co jest powodem tej dolegliwości. Wstępne badania niczego nie wykazały, a objawy wciąż nie ustępowały.

Cierpiała z bólu, badania niczego nie wykazały

36-latka mierzyła się z przewlekłym bólem brzucha, poza tym nie miała apetytu i w ostatnich tygodniach straciła sporo na wadze. Została skierowana na tomografię komputerową i USG, ale wyniki nie wykazały niczego niepokojącego. 

Objawy wciąż nie odpuszczały. Po jakimś czasie lekarze podjęli decyzję o pogłębieniu diagnostyki i skierowali ją na gastroskopię. W związku z dość długim oczekiwaniem na terminy zaplanowanych badań, Lucy postanowiła zrobić sobie krótki odpoczynek i wybrała się z mężem i dziećmi na wakacje. 

Czy badania gastrologiczne są bolesne?

Nie mogła oddychać, miała problemy z mówieniem

Rodzina wypoczywała w Blackpool (Wielka Brytania), jednak Lucy czuła się coraz gorzej. Jej stan zaczął się diametralnie pogarszać. Kobieta bardzo cierpiała, miała kłopoty z mówieniem, nie mogła oddychać. Rodzina wezwała karetkę.

Zespół ratunkowy podał Lucy glukozę, która na chwilę poprawiła jej stan. Nie trwało to długo, bo już kilka godzin później zemdlała i została zabrana do Blackpool Victoria Hospital.

Brak wolnych łóżek

Lucy musiała czekać na izbie przyjęć, ponieważ brakowało wolnych łóżek na oddziale. Stan kobiety nie pozwalał na transport do innego szpitala. W końcu trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie została podłączona do respiratora i zaintubowana. Niestety, pomimo podjętych działań, nie udało się uratować życia 36-latki.

Sprawa trafiła do sądu

Z raportu z sekcji zwłok wynika, że Lucy zmarła na skutek ostrego zapalenia trzustki. Bliscy 36-latki podjęli decyzję o skierowaniu sprawy do sądu, bowiem w ich ocenie lekarze, którzy zwlekali z wystawieniem skierowania na gastroskopię są winni śmierci kobiety. Werdykt nie jest jeszcze znany.