Maurycy, Klara i Zuzia to noworoczni rekordziści. Przyszli na świat minutę po północy

2023-01-02 10:19

Początek 2023 roku okazał się wyjątkowo pracowity w polskich szpitalach. Już minutę po północy, gdy większość z nas witała Nowy Rok, na porodówkach przyszły na świat "pierwsze noworodki 2023 roku" - Maurycy, Klara i Zuzia. Gratulujemy świeżo upieczonym rodzicom i życzymy maluszkom dużo zdrowia.

Łóżeczka dla noworodków w szpitalu
Autor: Getty Images Maurycy, Klara i Zuzia to noworoczni rekordziści. Przyszli na świat minutę po północy

Ledwo wybiła północ na zegarze, a w polskich szpitalach na porodówkach przywitano najmłodszych obywateli. Maurycy – to pierwszy poznaniak, który urodził się 1 stycznia 2023 roku o godz. 0:01 za pomocą cesarskiego cięcia w Szpitalu św. Rodziny.

O narodzinach chłopca poinformowano za pomocą mediów społecznościowych."Z radością zawiadamiamy, że to właśnie w naszym szpitalu krótko po północy pojawił się na świecie pierwszy poznański noworodek" – przekazał szpital. Załączono również kilka zdjęć nowo narodzonego Maurycego, jego rodziców oraz lekarzy, którzy odebrali poród. W tej placówce medycznej w 2022 roku łącznie przyszło na świat 1972 dzieci.

Pierwsze noworodki 2023 – Maurycy, Klara i Zuzia

W innych szpitalach w Polsce minutę po północy urodziły się dwie małe dziewczynki. Na porodówce w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przyszła na świat Klara, a natomiast w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu przywitano Zuzię.

Nowy Rok niezwykle pracowicie zaczął się także w innych placówkach medycznych w Polsce. Jako pierwsza w szpitalu Zdroje w Szczecinie w 2023 roku o godz. 2:00 w nocy urodziła się Ida, która ważyła 3400 g. Świeżo upieczeni rodzice mówią, że to najlepszy noworoczny prezent.

Jak przygotować plan porodu?

"To jest coś wspaniałego, kosmicznego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, Nowy Rok zaczyna się z przytupem" - powiedziała w rozmowie dla "Polsat News" Natalia Bednarska, mama Idy.

Pierwszy poród w 2023 roku odebrano też siedem minut po północy w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka.