Kolejne terminy szczepień na COVID-19 dla seniorów 70 plus. Kiedy mają ruszyć?

2021-02-22 17:04

Nie dla wszystkich seniorów 70 plus wystarczyło preparatu przeciw COVID-19 przy wcześniejszych zapisach na szczepienia. Do tej sytuacji odniósł się szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Sprawdź, jakie padły ustalenia!

Kolejne terminy szczepień na COVID-19 dla seniorów 70 plus. Kiedy mają ruszyć?
Autor: Getty Images

Z informacji podanych przez szefa KPRM Michała Dworczyka mają zostać uruchomione w drugim kwartale kolejne terminy szczepień na wirusa SARS-CoV-2 dla pacjentów powyżej 70. roku życia. Zapisy mają ruszyć, jak tylko dotrze informacja od producentów na temat dostaw szczepionek przeciw COVID-19.

- Interweniujemy zarówno przez Komisję Europejską, jak i bezpośrednio u producentów, ale nie mając tej podstawowej wiedzy, nie możemy uruchamiać zapisów na drugi kwartał – poinformował pełnomocnik rządu ds. szczepień. Kontynuując swoją wypowiedź, Michał Dworczyk, zaznaczył, że seniorzy zarówno 70 plus, jak i między 65 a 70 rokiem życia, którzy jeszcze nie zapisali się na szczepienie, będą mieli możliwość to zrobić w drugim kwartale.

Zgodnie z obowiązującymi rekomendacjami, minister podkreślił, że dla tych pacjentów przeznaczone są szczepionki dwóch firm Pfizera/BioNTech i Moderny. Jak przypomniał Michał Dworczyk, do tej pory zgłosiło się ponad 600 tys. zainteresowanych szczepieniem seniorów powyżej 70. roku życia. – Mamy do nich w systemie kontakt i automatycznie te osoby zostaną wpisane na pierwsze terminy kwietniowe po tym, jak terminy zostaną uruchomione – wyjaśnił szef Kancelarii Premiera.

Inne osoby, które chcą się zaszczepić, będą mogły zapisać za pośrednictwem dotychczasowych kanałów dostępu.

Źródło: PAP

Smog przenosi koronawirusa?! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca
Sonda
Zrobisz to? Czy nie?