Jarosław Pinkas złożył dymisję z funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zrezygnował z pełnionej funkcji. Powodem są problemy zdrowotne – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

- Jestem zmuszony zrezygnować z szefowania GIS. Ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego - czytamy na stronie serwisu gov.pl Rzeczypospolitej Polskiej pismo Jarosława Pinkasa do współpracowników.

Decyzję o złożeniu dymisji podjął z ciężkim sercem. - Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe – dodał.

Dotychczasowy szef GIS podziękował współpracownikom za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy. - Dziękuję Państwu za wytrwałość, ciężką pracę w niełatwych warunkach i poświęcenie. Mam nadzieję, że dotychczasowe działania będą kontynuowane, a praca w Inspekcji Sanitarnej pozostanie zaszczytną służbą na wszystkich szczeblach funkcjonowania instytucji.

Premier Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Pinkasa z funkcji szefa GIS. Jego obowiązki będzie teraz wykonywał zastępca Krzysztof Saczka.

Źródło: gov.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE