Ilu Polaków otrzyma szczepionkę do końca miesiąca? Szef KPRM odpowiada

2021-02-11 13:56

Rząd przekazał na czwartkowej konferencji prasowej prognozy dotyczące procesu szczepień przeciw COVID-19. Sprawdź, ilu Polaków ma zostać zaszczepionych do końca lutego!

Ile Polaków otrzyma szczepionkę do końca miesiąca? Szef KPRM odpowiada
Autor: Getty Images

Szef Kancelarii Premiera  i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk przekazał, że do tej pory wykonano ponad 1 mln 880 tys. szczepień przeciwko COVID-19. W tych danych uwzględniono ponad 1 mln 360 tys. osób, które otrzymały pierwszą dawkę i ponad 523 tys. zaszczepionych drugą dawką.

Jak powiedział minister, mają zostać osiągnięte cele kwartalne i miesięczne Narodowego Programu Szczepień. - Realizujemy zgodnie z programem szczepienia, pomimo różnych problemów pojawiających się ze względu na opóźnienie i zmniejszenie dostaw – zaznaczył Michał Dworczyk. Poinformował, że do końca marca zaszczepione zostanie ok. 3 mln osób, a do końca lutego ponad 2 mln osób.

- System, który został stworzony, ma o wiele większe możliwości szczepienia, natomiast to, co nas ogranicza to dostawy szczepionek – zaznaczył Michał Dworczyk.

Szef KPRM ogłosił podczas swojego wystąpienia, że Polska jest w Unii Europejskiej na drugim miejscu pod względem procenta osób zaszczepionych. Chodzi głównie o osoby, które otrzymały przynajmniej pierwszą dawkę szczepienia na koronawirusa SARS-CoV-2. – Te nasze procesy oraz efektywność przebiega w sposób zadowalający – ocenił.

Źródło: PAP

prof. Ernest Kuchar: Szczepionka jest mniej ryzykowna niż powikłania po koronawirusie [Super Raport]
Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?