II Międzynarodowa Konferencja OKULISTYKA – KATAMARANY 2018

2013-04-11 13:20

II Międzynarodowa Konferencja OKULISTYKA – KATAMARANY 2018 to prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych oraz wymiana medycznych doświadczeń w obszarze okulistyki i nie tylko. Wydarzenie będzie mieć miejsce w dniach 25-26 maja 2018, w stolicy polskiego żeglarstwa, Mikołajkach.

W dyplomacji takie wydarzenia określa się mianem spotkania na szczycie. Terminologia sportowa definiuje je jako miting mistrzów. Dyplomaci miewają jednak sprzeczne interesy, a sportowcy walczą o zwycięstwo. II Międzynarodowa Konferencja OKULISTYKA – KATAMARANY 2018 w Mikołajkach różni się od wspomnianych wydarzeń ważnym szczegółem – medycy w Mikołajkach będą zgodnie pracować nad tym, żeby poszerzać swoją wiedzę i leczyć nas jak najskuteczniej.

Sesja w Mikołajkach zgromadzi ponad 500 lekarzy okulistów, w tym kilkudziesięciu najwybitniejszych specjalistów, polskich i zagranicznych. Wśród nich znajdzie się ponad 20 lekarzy z tytułem profesora. Większość uczestników ma ogromne doświadczenie praktyczne, co przesądza o wyjątkowej wartości praktycznej wydarzenia.

Interdyscyplinarne spojrzenie

Tę drugą już konferencję środowiska lekarzy okulistów opatrzono tytułem Kierujemy wzrok nie tylko na oczy. Kursy i wykłady obejmą bowiem poza okulistyką inne ważne dla zdrowia naszych oczu obszary jak: dermatologia, medycyna estetyczna, choroby zakaźne i chirurgia.

Prezentacja najnowszych osiągnięć okulistyki i wymiana doświadczeń ludzi, którzy tworzą postęp w tej dziedzinie medycyny, ma wyjątkowe znaczenie dla pacjentów. Postęp nauki i techniki w tym obszarze jest tak szybki, że im więcej jest dostępnej informacji z pierwszej ręki, wzbogaconej o doświadczenia terapeutyczne specjalistów najwyższej klasy, tym skuteczniej można chronić lub ratować wzrok. Żyjemy i pracujemy w warunkach bardzo obciążających oczy, więc troskliwe pielęgnowanie tego najważniejszego zmysłu człowieka jest mądrym nakazem chwili. Jest to szczególnie ważne w sytuacji rosnącej liczby przypadków zaćmy i jaskry. Te schorzenia wymagają szybkiego i skutecznego leczenia, żeby zapewnić nam długotrwałe korzystanie z wszelkich aspektów życia.

Integracja środowiska

Organizacją i pracami konferencji OKULISTYKA – KATAMARANY 2018 kierują: przewodniczący Komitetu Organizacyjnego prof. dr hab. Jerzy Szaflik oraz przewodniczący Komitetu Naukowego prof. dr hab. Jacek Szaflik. Od lat zabiegają oni o wymianę doświadczeń środowiska okulistycznego w duchu postępu medycyny w tym obszarze i zapewnienia pacjentom nowoczesnej, skutecznej terapii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
JAKUBEK
|

Witam bardzo serdecznie, pragnę podziękowac Pani Aniu za slowa otuch g. Mam 5 letniego synka z diag . ZA . Pozdrawiam serdecznie.

Ela
|

Mam to samo.Tez mieszkam w UK.Synka zdiagnozowali mi w wieku 4lat choc od urodzenia byl inny.I na diagnozie sie skonczylo tzn zadnego wsparcia ,terapii nic ,oni tylko go monitoruja raz na pol roku i tyle.Dali mi tez adres strony internetowej o autyzmie i nara.Tragedia!!!Poltorej roku juz minelo i nic sie nie dzieje !!!

marta
|

Witam. Mieszkam rownież w Anglii I mam 5-letniego synka z autyzmem. Moj synek został zdiagnozowany w wieku 3 lat. Proszę o kontakt może będę mogla coś podpowiedzieć

Ewelina
|

Ja nicestety mieszkam w Anglii. Mam córkę teraz 7 letnią . Od urodzenia jej wiedziałam że jest inna niż inne dzieci, a że znałam w Polsce autystyczną dziewczynkę wiedziałam, że to jest autyzm. Niestety w Anglii nikt nie chciał mnie słuchać, i mówili żewyrośnie z tego. Nawet rodzina i znajomi oskarżali mnie że ma ona chorobę sierocą dlatego się kiwa i dlaczego na siłę chcę ją wcisnąć w ciasne ramy choroby. Żadne instytucje też nie dawały wiary. Ja pracowałam więc córka od 1- go roku życia była w przedszkolu angielskim przez11 godzin dziennie. Gdy je skończyła w wieku 4 lat wciąż nie mówiła. To wszyscy mówili że to dlatego że musi mówić w 2 językach. Dopiero jak odchodziła z przedszkola zostałam umówiona z pediatrą. Czekałam rok na wizytę. Miałam ich 3 w przerwach rocznych i dopiero teraz mam diagnozę autyzm. I na tym koniec. Żadnych terapii ani wsparcia od nikogo. Mogę się tylko skontaktować z innymi rodzicami z autyzmem, i poczytać ulotki o autyźmie że nie jestem sama , lub brać udział w kilku seminariach na temat autyzmu za które muszę sama zapłacić żeby wziąć w nich udział. Beznadzieja

aga
|

dzien dobry mam 2 letniego synka u ktorego stwierdzono autyzm , obecnie mieszkam w holandii w rotterdamie . czy mogla by mi pani podac namiary jakis lekarzy ,oroaz logopedow oraz terapi sensorycznej. z gory dziekuje:)