II Międzynarodowa Konferencja OKULISTYKA – KATAMARANY 2018

2013-04-11 13:20

II Międzynarodowa Konferencja OKULISTYKA – KATAMARANY 2018 to prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych oraz wymiana medycznych doświadczeń w obszarze okulistyki i nie tylko. Wydarzenie będzie mieć miejsce w dniach 25-26 maja 2018, w stolicy polskiego żeglarstwa, Mikołajkach.

II Międzynarodowa Konferencja OKULISTYKA – KATAMARANY 2018
Autor: thinkstockphotos.com

W dyplomacji takie wydarzenia określa się mianem spotkania na szczycie. Terminologia sportowa definiuje je jako miting mistrzów. Dyplomaci miewają jednak sprzeczne interesy, a sportowcy walczą o zwycięstwo. II Międzynarodowa Konferencja OKULISTYKA – KATAMARANY 2018 w Mikołajkach różni się od wspomnianych wydarzeń ważnym szczegółem – medycy w Mikołajkach będą zgodnie pracować nad tym, żeby poszerzać swoją wiedzę i leczyć nas jak najskuteczniej.

Sesja w Mikołajkach zgromadzi ponad 500 lekarzy okulistów, w tym kilkudziesięciu najwybitniejszych specjalistów, polskich i zagranicznych. Wśród nich znajdzie się ponad 20 lekarzy z tytułem profesora. Większość uczestników ma ogromne doświadczenie praktyczne, co przesądza o wyjątkowej wartości praktycznej wydarzenia.

Interdyscyplinarne spojrzenie

Tę drugą już konferencję środowiska lekarzy okulistów opatrzono tytułem Kierujemy wzrok nie tylko na oczy. Kursy i wykłady obejmą bowiem poza okulistyką inne ważne dla zdrowia naszych oczu obszary jak: dermatologia, medycyna estetyczna, choroby zakaźne i chirurgia.

Prezentacja najnowszych osiągnięć okulistyki i wymiana doświadczeń ludzi, którzy tworzą postęp w tej dziedzinie medycyny, ma wyjątkowe znaczenie dla pacjentów. Postęp nauki i techniki w tym obszarze jest tak szybki, że im więcej jest dostępnej informacji z pierwszej ręki, wzbogaconej o doświadczenia terapeutyczne specjalistów najwyższej klasy, tym skuteczniej można chronić lub ratować wzrok. Żyjemy i pracujemy w warunkach bardzo obciążających oczy, więc troskliwe pielęgnowanie tego najważniejszego zmysłu człowieka jest mądrym nakazem chwili. Jest to szczególnie ważne w sytuacji rosnącej liczby przypadków zaćmy i jaskry. Te schorzenia wymagają szybkiego i skutecznego leczenia, żeby zapewnić nam długotrwałe korzystanie z wszelkich aspektów życia.

Integracja środowiska

Organizacją i pracami konferencji OKULISTYKA – KATAMARANY 2018 kierują: przewodniczący Komitetu Organizacyjnego prof. dr hab. Jerzy Szaflik oraz przewodniczący Komitetu Naukowego prof. dr hab. Jacek Szaflik. Od lat zabiegają oni o wymianę doświadczeń środowiska okulistycznego w duchu postępu medycyny w tym obszarze i zapewnienia pacjentom nowoczesnej, skutecznej terapii.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki