Dramatyczna pomyłka na sali operacyjnej. Pacjent przypłacił ją utratą wzroku

2022-06-23 11:12

W jednym ze słowackich szpitali w Bratysławie lekarze popełnili fatalny błąd – donosi portal „Pravda”. Pacjent miał przejść operację usunięcia oka. Zabieg udał się, jednak okazało się, że doszło do dramatycznej pomyłki. Mężczyźnie usunięto zdrowe oko zamiast chorego. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Lekarze na sali operacyjnej wykonują zabieg
Autor: Getty Images

Dramatyczne chwile rozegrały się w szpitalu w Bratysławie. Przez błąd lekarzy pacjent stracił wzrok. Operację miała przeprowadzać uznana i doświadczona specjalistka – tak wynika z doniesień dziennikarzy. Niestety w wyniku fatalnej pomyłki, mężczyźnie usunięto zdrowe oko zamiast chorego.

Na postępowanie szpitala została złożona skarga, którą rozpatruje Urząd Nadzoru nad Opieką Zdrowotną. Badana jest całość procedury, a nie błąd lekarza. Czas na przedstawienie wniosków wynosi 9 miesięcy.

Do czasu rozpatrzenia skargi, ministerstwo zdrowia nie chce komentować tej sprawy. Od komentarza wstrzymuje się także sam szpital. Jego rzeczniczka, Eva Kliska, odmówiła rozmowy na ten temat ze względu na toczące się dochodzenie.

Choroby oczu

Fatalny błąd zakończył się utratą obu oczu

Poszkodowany pacjent, który miał przejść operację usunięcia chorego oka w wyniku błędu lekarzy stracił całkowicie i nieodwracalnie wzrok.

Władze szpitala informują, że mają stały kontakt z rodziną pacjenta i samym pacjentem oraz że nigdy wcześniej nie doszło do tego typu nieprawidłowości. Zapewniają również, że personel był odpowiednio przygotowany do przeprowadzenia operacji.

Według doniesień portalu "Pravda", lekarka, która przeprowadzała zabieg, nie pracuje już w klinice.