Dawka przypominająca dla dzieci w wieku 12-15 lat. Od jutra będą dostępne skierowania

2022-01-27 16:03

Najnowszy komunikat resortu zdrowia został opublikowany na jednym z portali społecznościowych. Wynika z niego, że od jutra będą wystawiane skierowania na dawkę przypominającą dla dzieci w wieku 12-15 lat.

Szczepienie dzieci przeciw COVID-19
Autor: Getty Images

Ministerstwo zdrowia przekazało na Twitterze decyzję, jaka zapadła w związku z podaniem dawki przypominającej przeciw COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat.

Poradnik Zdrowie: szczepienie dzieci przeciwko COVID-19

„W związku z rosnącą 5. falą COVID-19 i trwającymi wyjazdami feryjnymi oraz brakiem decyzji EMA (Europejska Agencja Leków – red.), podobnie jak inne państwa UE, w oparciu o wytyczne zespołu ds. szczepień WHO i FDA wprowadzamy szczepienia dawka przypominającą 12-15-latków” – przekazał resort zdrowia we wpisie opublikowanym na Twitterze.

Jak wyjaśniano w komunikacie, MZ wydał decyzję, mając „na uwadze zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 26 stycznia 2022 r. uwzględniające stanowisko WHO z dnia 21 stycznia 2022 r. oraz stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) z dnia 5 stycznia 2022 r.”.

Resort zdrowia zaznaczył, że w szczepieniu przypominającym u dzieci i młodzieży stosowany jest preparat firmy farmaceutycznej Pfizer z zachowaniem co najmniej pięciu miesięcy po ukończeniu pełnego (dwudawkowego) schematu szczepienia przeciw SARS-CoV-2. 

Sonda
Zrobisz to? Czy nie?