Cukrzyca to choroba metaboliczna. Objawia się m.in. wzmożonym pragnieniem, częstym chodzeniem do toalety i sennością. Polega na zaburzeniach wydzielania insuliny.
Cukrzyca dzieli się na 1. i 2. typu. Niestety, jeśli chodzi o 1. typ do tej pory nie wiadomo skąd się bierze. Drugi typ to po prostu nasze zaniedbania - złe nawyki żywieniowe, brak sportu, stres.
Co o cukrzycy wiedzą Polacy? W najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych sprawdzamy wiedzę na ten temat.