"Byłam pewna, że umrę". Ofiara wypadku ostrzega: nigdy nie wsiadaj z tym do samochodu

2023-03-17 16:17

Młoda Brytyjka, Jeena Panesat, doświadczyła poważnego urazu głowy podczas wypadku samochodowego. Tego dnia miała we włosach popularną ozdobę, która znacznie pogorszyła jej stan zdrowia. 19-latka zwróciła się teraz z apelem do innych kobiet, by nie popełniły tego błędu, co ona.

Jeena Panesat
Autor: Facebook: MyLondon "Byłam pewna, że umrę". Ofiara wypadku ostrzega: nigdy nie wsiadaj z tym do samochodu

Doznała urazu głowy. Spotęgowała go… ozdoba do włosów

19-letnia Jeena Panesat, pochodząca z Derby w środowej Anglii, miała 24 stycznia 2023 roku wypadek samochodowy. O jego szczegółach poinformował portal mylondon.news. Kobieta, wracając samochodem z pracy do domu, w pewnym momencie straciła nad nim panowanie i wpadła w 50-metrowy poślizg. W wyniku tego pojazd przewrócił się na dach, a młoda kobieta uderzyła się mocno w głowę. Miała też wpiętą we włosy klamrę typu krab, która wbiła się głęboko w jej skórę, co znacznie pogorszyło jej stan zdrowia – poinformował portal mylondon.news.

Brytyjka wydostała się z auta o własnych siłach i poprosiła o pomoc kierowcę, który znajdował się w pobliżu. Gdy to zrobiła, straciła przytomność. Mężczyzna natychmiast wezwał karetkę. Ratownicy przyjechali na miejsce wypadku i natychmiast zawieźli ją do szpitala. Wylądowała na bloku operacyjnym – chirurdzy musieli pilnie usunąć jej wbitą w głowę ozdobę do włosów. Wyrządziła jej dużą krzywdę, pozostawiając 30-centrymetrową ranę, biegnącą z tyłu głowy aż do lewej brwi.

Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?

Hospitalizacja 19-latki trwała sześć tygodni i w tym czasie mogła jedynie leżeć. Miała duże problemy, by wrócić do normalnego funkcjonowania. Nie była też w stanie poruszać lewą brwią, ponieważ doszło do uszkodzenia mięśni na czole.

Ostrzega inne kobiety. "Chcesz związać włosy, użyj gumki"

Po tych trudnych doświadczeniach Jeena Panesat zdobyła się na szczere wyznanie. – Byłam pewna, że umrę. Ta spinka wbiła mi się naprawdę głęboko w skórę. To było po prostu bardzo bolesne – opowiedziała.

Teraz 19-latka apeluje do innych kobiet, aby nie zakładały tej ozdoby do włosów, gdy wsiadają za kółko. – Podczas jazdy nie noś spinki klamry z pazurkami. Jeśli chcesz związać włosy, użyj gumki – przestrzegła.