Bolą cię uszy od noszenia maski? Zobacz, jak sobie radzą pielęgniarki

2020-05-05 9:02

Nie trzeba być medykiem, żeby mieć poobcierane od masek uszy. Takie same problemy mają ekspedientki, policjanci czy kurierzy. Oto sprytne sposoby amerykańskich pielęgniarek, które chronią skórę za uszami i zapobiegają bolesnym obtarciom.

Bolą cię uszy od noszenia maski?
Autor: Getty images

Po opublikowania wytycznych, które nakazały Polakom noszenie maseczek, na rynku pojawiło się mnóstwo ich wersji. Większość z nich opiera się na tradycyjnej formie maski chirurgicznej, czyli materiału oraz troczków lub gumek, które ją utrzymują na twarzy.

I to właśnie te ostatnie są problemem, bo obcierają skórą za uszami - zwłaszcza, gdy nosimy maskę przez cały dzień, np. w pracy.

Pielęgniarki mają na to sposób

Dla większości ludzi obtarte uszy i ból związany z podrażnieniem delikatnej skóry za małżowiną to zupełnie nowa niedogodność, której istnienia nawet nie podejrzewali. Jednak w rzeczywistości to powszechny problem wśród pracowników służby zdrowia.

I to właśnie oni opracowali kilka sposobów na to, aby noszenie maski było mniej uciążliwe. Sprawdź je i zobacz, z którego z nich warto skorzystać, jeśli też musisz teraz spędzać w masce większość dnia. Co najważniejsze, możesz je wykonać samodzielnie.

Opaska z guzikami

Wystarczy elastyczna, materiałowa opaska na włosy, którą ma w łazience prawie każda kobieta. Na odpowiedniej wysokości przyszyj do niej guziki i gotowe. 

Wokół kucyka

To pomysł dla kobiet, które mają długie włosy. Uciążliwe gumki od maseczki można zaczepić o kucyk, aby odciążyć uszy.

Haczyki z drukarki 3D

Na taki pomysł wpadła firma, zajmująca się produkcją dekoracji do ciast, pocztówek i innego rękodzieła. na drukarce 3D wyprodukowała haczyki, o które, z tyły głowy, zaczepia się gumki maseczek.

Spinacze zamiast haczyków z 3D

Nie masz takiej drukarki? Zastąp haczyki zwykłymi spinaczami...

Stary podkoszulek

To patent prosty, ale skuteczny. Potrzebujesz do niego kawałka materiału, np. wyciętego ze starego podkoszulka. Teraz uważnie obejrzyj filmik...

Wydziergane szydełkiem

To trochę bardziej skomplikowana wersja uchwytów do gumek od maseczki. Mogą z niej skorzystać osoby, posługujące się szydełkiem.