6 najczęstszych pytań na temat szczepień przeciw COVID-19. Poznaj odpowiedzi!

2021-08-04 11:54

Pandemia COVID-19 trwa już ponad rok. Aby walczyć z nią, uruchomiono masowe szczepienia populacyjne na całym świecie. Mają one zwiększyć poziom odporności całego społeczeństwa i umożliwić szybszy powrót do normalności. Natomiast pojawiają się wciąż wątpliwości dotyczące szczepionek na koronawirusa. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania!

Czy osoby obciążone różnymi chorobami (np. onkologicznymi) mogą się szczepić? Jaki jest obecny stan badań na temat badań dotyczących małych dzieci? Czy można mieszać szczepionki przeciw COVID-19? To część pytań, na które odpowiedzieli eksperci podczas debaty z cyklu „Ufajmy nauce” zorganizowanej przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?

W debacie udział wzięli:

  • prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, wirusolog, Uniwersytet Jagielloński. Laureat programów START i POWROTY/HOMING Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
  • prof. dr hab. n. med. Piotr Trzonkowski, lekarz, immunolog, kierownik Katedry i Zakładu Immunologii Medycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2017.
  • dr hab. Danuta Gutowska-Owsiak, prof. UG, immunolog, kierowniczka Pracowni Immunologii Doświadczalnej i Translacyjnej na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed. Laureatka programu FIRST TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Sprawdź, jakie padły jeszcze pytania!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.