29-letni piłkarz nie żyje, od lat zmagał się z nowotworem kości. "Był duszą towarzystwa, takim cię zapamiętamy"

2022-10-05 10:04

Zawodnik amp futbolu Kamil Mularski walczył z ciężką chorobą. W 2017 r. wykryto u niego nowotwór kości. 29-latek zmarł 1 października. – Był duszą towarzystwa, niezapomnianym towarzyszem podróży, z którym zawsze chciało się spędzać czas. Zabawie i śmiechu nigdy nie było końca... i takim właśnie Cię zapamiętamy! – napisano w mediach społecznościowych klubu Wisła Kraków AMP Futbol.

Kamil Mularski
Autor: Facebook / Wisła Kraków Amp Futbol

Choroba zaatakowała cztery lata temu

Rok 2017 r. wywrócił życie Kamila Mularskiego. Sportowiec wziął wtedy ślub, a po powrocie z podróży poślubnej zaczął odczuwać ból w kolanie prawej nogi. To właśnie wtedy choroba dała o sobie znać po raz pierwszy. W tym samym roku piłkarz dowiedział się również, że zostanie ojcem. Diagnoza była druzgocąca: nowotwór kości. Siły do walki dodawała mu świadomość, że ma dla kogo żyć.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do onkologa?

Konieczna była amputacja

Kamil Mularski w 2018 r. przeszedł operację. "Niestety, doszło do zakażenia, po którym jedyną opcją stała się amputacja nogi. Nie żałował tej decyzji, gdyż jak sam podkreślił, pozbył się zbędnego balastu przynoszącego jedynie ból" – pisze portal Jaslo4u.

Bliscy i przyjaciele Kamila zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz sportowca. Zebrane środki zostały przeznaczone na zakup protezy dla 29-latka.

Kamil Mularski nie żyje

Cztery lata temu Kamil został zawodnikiem AMP futbolu, czyli sportu dla osób po amputacji kończyny. Niestety, 1 października br. Kamil przegrał walkę z chorobą. Miał tylko 29 lat. 

"W ostatnich dniach doszła do nas bardzo smutna wiadomość... Zmarł Nasz Amp Futbolowy Brat — Kamil Mularski. Kamil na pierwszych treningach pojawił się jeszcze za czasów Husarii Kraków w 2018 roku. Ze względu na nawrót choroby nie doczekał się debiutu w Wiślackich barwach" – napisano na facebookowym profilu jego klubu.

Jak rozpoznać nowotwór kości? Te objawy są alarmujące

Istnieje wiele rodzajów nowotworów kości. Niestety, na raka kości chorują często dzieci i młodzi dorośli. Nowotwór kości najczęściej objawia się silnym bólem kości, który pojawia się w miejscu, gdzie rozwija się guz. W niektórych przypadkach może także pojawić się zgrubienie powstałe na kości, które można wyczuć za pomocą dotyku. Nowotworom kości towarzyszy także osłabienie tkanki kostnej, czego konsekwencją są częste złamania.

Ogólne symptomy, które towarzyszą większości nowotworów to: osłabienie organizmu, gwałtowna utrata masy ciała, gorączka, anemia.