23-latka ma podwójną macicę i dwie miesiączki w miesiącu. "Seks jest dość skomplikowany"

2023-01-25 9:55

Annie Charlotte ma 23 lata i rzadką wadę macicy. O swoich problemach dowiedziała się przez przypadek. Kobieta ma po dwie macice i waginy. Choć początkowo trudno było jej się pogodzić ze swoimi problemami, dziś traktuje je jako atut, który ją wyróżnia.

23-latka ma podwójną macicę i dwie miesiączki w miesiącu. Seks jest dość skomplikowany
Autor: Instagram 23-latka ma podwójną macicę i dwie miesiączki w miesiącu. "Seks jest dość skomplikowany"

- Moje dwie waginy oznaczają, że mam dwie miesiączki w miesiącu, a seks jest dość skomplikowany – mówi otwarcie Annie. Wszystko przez schorzenie, o którym dowiedziała się przez przypadek. Jako 16-latka udała się do lekarza, by założył jej spiralę antykoncepcyjną. Wtedy odkryto, że ma podwójną macicę.

23-latka ma dwie waginy

Annie nie ukrywa, że diagnoza była dla niej szokiem. Kiedy specjaliści poinformowali ją, z czym wiąże się jej problem zdrowotny, bardzo się przestraszyła. Od lekarzy usłyszała, że w jej przypadku posiadanie dzieci może być trudne i z pewnością skończy się przedwczesnym porodem przez cesarskie cięcie.

Młoda kobieta została także poinformowana, że z powodu podwójnej macicy istnieje u niej ryzyko poronień. Z tego powodu Charlotte boi się mieć dzieci i próbować zajść w ciążę. Wiele czasu zajęła jej także akceptacja swoich zdrowotnych problemów.

- Jako nastolatek chcesz być normalny, a kiedy słyszysz, że tak nie jest, to naprawdę jest przerażające – wyjaśniła. Annie nikomu nie powiedziała o swojej wadzie, a trudno było jej rozmawiać o niej nawet z mamą. Dopiero w trakcie studiów zaczęła akceptować swoje ciało i otwarcie mówić o tym problemie.

Wady macicy - macica z przegrodą

Zaakceptowała swoją wadę

Annie wyjaśnia, że dopiero na studiach przestała postrzegać dwie waginy jako problem medyczny. Dziś w pełni akceptuje siebie, a poza obawami związanymi z zajściem w ciążę, wada macicy nie wpływa znacząco na jej życie. Nigdy także nie spotkała się ze złymi reakcjami ze strony swoich partnerów seksualnych, którzy wyróżniali się jedynie zaciekawieniem i zadawali jej wiele pytań.

- Niektórzy myślą, że kłamię, ale ogólnie wszyscy są tym zaintrygowani i chcą wiedzieć więcej – dodaje. Jednemu ze swoich chłopaków o podwójnej waginie powiedziała dopiero po stosunku. Mężczyzna był zdezorientowany i przyznał, że wcale tego nie zauważył.

Annie poinstruowała go, jak ma wyczuwać ścianę oddzielającą waginy. - Kiedy to poczuł, nadal był trochę zdezorientowany, ale także nieco zafascynowany – dodała. 23-latka działa w sieci jako modelka, a jej wada stała się czymś, co ją wyróżnia.