2 metry odstępu w salonie piercingu. Są już wytyczne dla branży

2020-06-04 20:49 Magda Mazurek

Ministerstwo Rozwoju przygotowało wytyczne dla salonów piercingu i tatuażu. Klienci z usług skorzystać mogą, ale... muszą zachować odstęp od personelu i podać swoje dane.

Ministerstwo Rozwoju przygotowało wytyczne dla salonów piercingu i tatuażu oraz osób je odwiedzających. Klienci będą zostawiali swoje dane kontaktowe, tak by w przypadku np. kontaktu z osobą zarażoną COVID-19 móc się z nimi skontaktować.

Ponadto w salonie trzeba będzie zachować bezpieczną odległość (dwóch metrów) między klientami a pracownikami. Bez obaw - na czas wykonywania usługi dystans może być zmniejszony. 

Ministerstwo zaleca, by czasowo zawiesić przekłucia w okolicach nosa i ust, a klienci i pracownicy takich placówek muszą unikać dotykania twarzy i często dezynfekować dłonie. Pracownicy salonów będą musieli także regularnie dezynfekować stanowiska pracy jak np. leżanki, fotele itd. Jeżeli będą one zabezpieczone folią, po każdym kliencie będzie ona musiała być wymieniana. Klienci będą musieli nosić maseczki i rękawiczki ochronne, oczywiście jeśli wykonywanie zabiegu na to pozwolą.

Rekomendacje te były konsultowane ze stowarzyszeniem Professional Piercers Poland.

Polecamy: Już niedługo pracowników zastąpi sztuczna inteligencja

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE