Odtruwanie na telefon - sposób na szybkie pozbycie się kaca

70 komentarze
Autor: Radosław Paciorek

Standardowe odtruwanie poalkoholowe wygląda tak: do twojego domu przyjeżdża lekarz lub pielęgniarka. Podaje kroplówkę, zastrzyki albo tabletki. Zostawia wizytówkę, inkasuje co najmniej 150 zł i żegna się serdecznym „do następnego razu".

Odtruwanie na telefon - jak to działa?

Pod podany numer telefonu w prasie można zadzwonić o każdej porze. Wizyta jest możliwa w ciągu 30 minut nawet o 4 nad ranem. Najdroższa jak zwykle jest Warszawa. Odtrucie poalkoholowe kosztuje w ciągu dnia 150-200 złotych, ale ceny gwałtownie rosną po północy i sięgają nawet 400 zł. W Łodzi, Poznaniu i Krakowie za podobną usługę trzeba zapłacić ok. 130-180 zł. - Lekarz przyjedzie o dowolnej porze, mamy anestezjologa, internistę, a nawet chirurga. Wybór należy do pana - informuje miłym głosem osoba odbierająca telefony. Tłumaczy, że ich firma działa na rynku od trzech lat i nigdy nie mieli żadnych reklamacji. Mają wyłącznie, jak podkreśla, zadowolonych pacjentów. Nie chce się jednak przedstawić. - Po co? - pyta.

Odtruwanie - szybkie pozbycie się kaca

Odtruwanie to szybkie pozbywanie się alkoholowego zatrucia. Zamiast męczyć się z nim kilka - kilkanaście godzin, już po półtorej - dwóch godzinach funkcjonujemy bez tupotu białych mew w głowie, bez boleści żołądkowych, z normalną, codzienną spostrzegawczością i szybkością reakcji. Pacjentowi (tu słowo to ma wymiar półżartobliwy) wbija się igłę w żyłę i podaje kroplówkę. Znajduje się w niej najczęściej glukoza i sól fizjologiczna, które uzupełniają braki wodno-elektrolitowe w organizmie spowodowane alkoholem. Zazwyczaj pacjent powinien też otrzymać leki, które złagodzą bolesne objawy abstynencji - lekarze podają wtedy pochodne benzodiazepin.

Ważne

Ważne

Po czym poznać dobrego fachowca?

Jeżeli porozmawia z rodziną, dokładnie zbada cierpiącego, poda leki i skieruje do placówki, która zajmuje się psychoterapią uzależnienia, to trafiliśmy dobrze. Natomiast jeśli od progu pyta, gdzie jest pacjent, wyciąga kroplówkę, każe sobie płacić i wychodzi, albo kiedy zaproponuje wszycie esperalu, to mamy do czynienia z amatorem zainteresowanym tylko wyciągnięciem pieniędzy z kieszeni chorego człowieka.

Uwaga - odtruwanie może uzależnić

Powinno się je przyjmować jedynie przez krótki czas, bo mogą spowodować takie samo uzależnienie jak alkohol. Ci, którzy się na tym nie znają, a odtruwają dla łatwego zarobku, zlecają je na całe tygodnie i później ktoś taki trafia do specjalisty nie tylko z alkoholizmem, ale i z uzależnieniem lekowym.
- Czasami słyszę o naciągactwie - opowiada dr med. Bohdan T. Woronowicz z warszawskiego Akmedu, psychiatra i specjalista terapii uzależnień z 30-letnim stażem. - Przyjeżdża taki i robi kroplówkę, nawet kiedy nie jest potrzebna. Są tacy, którzy umawiają się na kroplówkę na jutro i na pojutrze!
Taki „specjalista" bez sensu i bez potrzeby podaje je z myślą o tym, że każda kolejna oznacza dla niego zarobek 120 czy 150 zł. Doktor Woronowicz podkreśla, że leczenie alkoholizmu polega na psychoanalizie: - Nie są to natomiast seanse hipnotyczne czy nie daj Boże, biorezonanse.

Ostatnio dodane na forum
zobacz wszystkie »
 
 
Nie zarejestrowany, 19.08.2016 11:36
Jeżeli chodzi o alkoholizm, to konieczna jest pomoc z zewnątrz. Warto znaleźć dobry ośrodek, jak np. Mental Relax House, gdzie pomagają uzależnionym. Taka terapia naprawdę przynosi rezultaty.
Loretka, 10.12.2013 12:52
Moim zdaniem to wrecz nie możliwe, aby nałogowy alkoholik mógł sobie popijac tylko na święta - jesli chce skończyć z nałogiem to powinien całkowicie odłożyć picie.
 

Kto korzysta z odtruwania?

Z odtruwania korzystają przede wszystkim mężczyźni - alkoholicy. Kobiety poddają się takim zabiegom jedynie sporadycznie. - Kiedyś była jedna potrzebująca na kilka miesięcy, teraz to kilka pań w ciągu miesiąca - relacjonuje pani z krakowskiej agencji medycznej. - Najwięcej telefonów jest nad ranem. To kac delegacyjny - opowiada jeden z odtruwających lekarzy. - Ludzie nie umieją powiedzieć: „dziękuję, więcej nie piję", nie wiedzą, kiedy przestać. A następnego dnia od rana muszą trzeźwo myśleć. Dla nich odtruwanie jest szybką reanimacją. Alkoholizm to choroba dyrektorów, prezesów i hydraulików, ale tych ostatnich nie widujemy w pracy - dodaje Krzysztof Pawłowski, lekarz. Gdy pijący zaczyna trzeźwieć, cierpi i wzywa pomocy skądkolwiek, byleby ta pojawiła się od razu. Nieistotne, czy ktoś działa legalnie, jest zarejestrowany w urzędzie, czy też dorabia sobie po godzinach, nie wystawia rachunku i znika po zainkasowaniu pieniędzy.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Purestock

Aktualizacja: 16.03.2015

Komentarze (1 - 10 z 70)
Amator , 09.10.2016 09.06
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Kac a zatrucie etanolem... Dwie totalnie różne sprawy,z zatruciem bardzo ciężko samemu sobie poradzić,kac przy zatruciu to pikuś... Kiedyś chlalem 2 tygodnie i wylądowałem w szpitalu na odtruciu, jazda na maksa....
 
Rządzący sobie, 29.06.2016 16.14
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
A lekarz POZ jak się wezwie wizytę domową nie zrobi odtrucia? 200 zł wizyta domowa plus dojazd i leki to 400-500 zł a nie 2400 zl
 
wiki, 17.06.2016 20.42
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
to jest zwykłe naciąganie.
 
Marek, 02.10.2015 06.46
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
731195001
 
Leszek, 16.09.2015 10.08
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Ładna kwota za podłączenie kroplóweczki. Tym bardziej, że nie ma ona w sobie jakiś rewolucyjnych, niedostępnych składników. Ja jednak staram się zdecydowanie mniejszym kosztem neutralizować kaca.
 
Rafał , 25.08.2015 18.54
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proponuje wizytę w profesjonalnym ośrodku terapii i detoksu w Poznaniu. Dowóz do ośrodka do 300 km gratis !!! Prawdziwy detoks, konsultacje z lekarzem, terapeutą, psychologiem. Pełny profesjonalizm i gwarantowana satysfakcja... Agnusterapia.pl tel. 533221555
 
as, 19.07.2015 23.07
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
W warszawie liczą sobie 600 zł za taka przyjemność i jeszcze po leki trzeba jechać do apteki.
 
Martynka, 04.07.2015 16.12
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Prosiła bym nr kontaktowy do takiego dobrego fachowca od ottrowania
 
staszek, 07.04.2015 12.30
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Zgadsza się. Polecam doktora z Lublina 697684567. Odtruł mi ojca dał 4 kroplówki i dużo leków. Wystawił dokumenty i zwolnienie. Do tej pory byli inni bez rachunku i dokumentów i 2 kroplówki. Dopiero ten doktor pokazał co to znaczy odtruć. Full profeska. Dzwonił następnego dnia z rana i pytał się o stan zdrowia. polecam wszystkim znajomym.
 
Ania, 30.12.2014 22.38
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Witam! Czy można załatwić odtrucie w zielonej górze? szukam w internecie i nic na tej mojej prowincji znaleźć nie mogę..
 
następne »
strona 1 z 7
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Jak załatwić wyjazd do sanatorium Jak załatwić wyjazd do sanatorium

Jeśli twój stan zdrowia tego wymaga, masz prawo do kuracji w uzdrowisku. Pomyśl o tym z...

więcej

4

GERIATRA - lekarz dla seniora GERIATRA - lekarz dla seniora

Geriatra zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób wieku podeszłego, do których...

więcej

4

Jatrogenia (błędy, choroby jatrogenne) w opiece nad pacjentem [PRZYKŁADY] Jatrogenia (błędy, choroby jatrogenne) w opiece nad pacjentem [PRZYKŁADY]

Jatrogenia to działania lekarza (lub innego pracownika służby zdrowia), które z założenia powinny...

więcej

3

Skierowanie na badania. Które badania może zlecić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej

Skierowanie na badania? Prezentujemy dokładną listę badań wraz ze specjalizacją, które mogą być...

więcej

3

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

W pierwszej kolejności sugeruję zastosowanie preparatu natłuszczającego w postaci np. bazy dermatologicznej dostępnej w aptece bez recepty. Jeśli objawy nie ustąpią, konieczna będzie wizyta u...

Spermatogeneza jest procesem ciągłym. Proces powstawania i dojrzewania plemników dzieje się bez przerwy i nie ma potrzeby czekania aż 74 dni. Największa liczba plemników w nasieniu jest po 3-5 dniach...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.