Czy jesteś uzależniony od jedzenia? Rozwiąż test i sprawdź

Jedzenie jest niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest też jedną z najprzyjemniejszych czynności w życiu. Czy poświęcasz jedzeniu bardzo dużo uwagi? A może wręcz przeciwnie, jest dla ciebie tylko źródłem zaspokajania głodu? Odpowiedz na pytania i sprawdź, czy jesteś uzależniony od jedzenia.

Stół pełen jedzenia
Autor: Getty Images

Sięgasz po jedzenie tylko wtedy, gdy jesteś głodny? A może jedzenie jest twoim sposobem na ucieczkę przed problemami? 

Choć jedzenie dla wielu osób jest przyjemnością, zdarza się, że niektórym ludziom potrafi naprawdę uprzykrzyć życie. Problem zaczyna się, gdy tracą oni kontrolę nad jedzeniem. Wtedy można mówić o zaburzeniach odżywiania lub uzależnieniu od jedzenia. Są to poważne choroby wymagające specjalistycznego leczenia.

Nie każde przejadanie się musi od razu wskazywać na zaburzenie. Jeśli jednak kompulsywne objadanie się i obsesyjna kontrola wagi przejmują nad tobą kontrolę, należy udać się po pomoc do specjalisty.

Jesteś ciekawy, jaki jest twój stosunek do jedzenia? Rozwiąż poniższy test i przekonaj się, czy masz kontrolę nad odżywianiem się, czy wręcz przeciwnie - jedzenie zawładnęło twoim życiem.

Czy jesteś uzależniony od jedzenia?

Pytanie 1 z 7
Czy często jesz, gdy nie jesteś głodny?