Leczenie raka - polscy naukowcy znaleźli sposób NA RAKA

2012-09-18 17:41

Leczenie raka to skomplikowany proces. Tymczasem nowotwór można powstrzymać, co udowadniają polscy naukowcy. Jak dieta i ruch mogą pomóc w leczeniu raka?

Leczenie raka - polscy naukowcy znaleźli sposób NA RAKA
Autor: fot.: materiały prasowe Leczenie i profilaktyka raka: Janusz Pić, członek Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, autor poradnika „Możesz wygrać z rakiem i alergią”

Nowotwór można powstrzymać. Polscy naukowcy opracowali program „Nadzieja”, który został zatwierdzony przez Polską Unię Onkologii w Warszawie. Po wielu latach badań udowodniono, że łączenie diety, snu w określonych godzinach, ruchu fizycznego i kontroli nad emocjami związanymi z przeżywaniem choroby, przynosi efekty.  Dowodem na to są wyniki badań krwi ochotników potwierdzające obniżenie poziomu markerów nowotworowych.

Leczenie raka przez mobilizację organizmu

Mówi się, że nowotwór spoczywa uśpiony w każdym z nas. Trudno nie zgodzić się z tym twierdzeniem, gdyż każdy człowiek jest potencjalnym nosicielem komórek nowotworowych, które stanowią zmutowane, wadliwe elementy organizmu. To, czy zachorujemy, zależy od mechanizmów obronnych, takich jak m.in. układ immunologiczny, gen p53 oraz grasica. Zmobilizowanie organizmu do samoobrony jest możliwe, ale nie należy do łatwych zadań, dlatego pacjent onkologiczny przede wszystkim powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce wyzdrowieć i czy dla zdrowia gotów jest zrezygnować ze szkodliwych przyzwyczajeń. Nowotwór to podstępna choroba i często wraca po leczeniu szpitalnym, kiedy sądzimy, że choroba jest już za nami.
- Wiele osób zadaje mi pytanie, dlaczego zalecana przeze mnie dieta jest tak restrykcyjna i zakłada rezygnację z produktów żywieniowych, bez których wiele osób nie wyobraża sobie posiłku. Niestety większość produktów pochodzenia zwierzęcego oraz bogatych w gluten zatruwa organizm toksynami, które ułatwiają rozwój komórkom-mutantom – tłumaczy Janusz Pić, członek Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, autor poradnika „Możesz wygrać z rakiem i alergią”. – W polskich szpitalach pacjenci po leczeniu operacyjnym często słyszą magiczne słowa: „możesz jeść wszystko” i uważają, że ich życie nie musi się zmienić. Niestety, wielu z nich prędzej, czy później wraca na kolejne leczenie.

Rzuć wyzwanie chorobie i wylecz raka

Dla osób, które są gotowe rzucić prawdziwe wyzwanie chorobie, istnieje droga powrotu do zdrowia. Podstawowy warunek to likwidacja stanów zapalnych powstałych w organizmie. Regularne stosowanie diety w połączeniu z wyciągiem z mieszanek ziołowych i soków warzywnych oczyszcza organizm do tego stopnia, że poprawa wyników badań jest widoczna już po kilku tygodniach terapii.
Program „Nadzieja” skierowany jest do pacjentów onkologicznych i zyskał aprobatę Polskiej Unii Onkologii już w 2003 r. Od tamtej pory na jego podstawie przeszkolono ponad 8 tys. pacjentów onkologicznych po leczeniu szpitalnym na turnusach edukacyjnych w Sanatorium Goczałkowice Zdrój koło Pszczyny i Sanatoriach Ustronia koło Cieszyna. Szczegółowy opis zaleceń programu znaleźć można w poradniku „Możesz wygrać z rakiem i alergią”, którego autorem jest specjalista z zakresu technologii żywności i odżywiania mikrobiotycznego, mgr Janusz Pić oraz psycholog i psychoterapeutka mgr Barbara Pić.  Więcej informacji na temat programu i poradnika znaleźć można na stronie: www.wygrajznowotworem.pl.