Ktory laser najskuteczniej zamyka naczynka? [Porada eksperta]

2009-02-24 11:29 Magdalena Ciupińska

Właśnie zastanawiam się nad metodą zamknięcia naczynek na twarzy i występującego rumienia na policzkach (za rok ślub). Jaki laser powinnam wybrać? Dowiedziałam się o laserze diodowym i IPL firmy Microlysis w moim mieście (Tarnów). Czy metoda laserowa pozwoli na trwałe zamknięcie naczyń i pozbycie się wiecznie czerwonych policzków? Laser pulsujący barwnikowy - tzn. jaki jest to laser? Na razie stosuję kremy do cery naczynkowej, ale wiem, że nie poradzą sobie z już rozszerzonymi naczynkami. Co mam zrobić, aby pozbyć się tego problemu? Beata

Wskazana jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, lekarz po obejrzeniu zmian na twarzy zdecyduje o metodzie usunięcia naczynek. Wskazane są także preparaty uszczelniające naczynia krwionośne (z wyciągiem z kasztanowca). Konieczne jest również stosowanie preparatów chroniących przed słońcem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Magdalena Ciupińska

Kosmetolog, profesor w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE