Pierwszy raz: idealne miejsce i najlepsza pozycja na rozpoczęcie współżycia

2013-01-31 12:12
Pierwszy raz idealne miejsce
Autor: Photos.com

Pierwszy raz wymaga szczególnej oprawy. Warto poświęcić czas, by znaleźć idealne miejsce, dające poczucie bezpieczeństwa. A jaką pozycję wybrać na pierwszy raz?

Pierwszy raz budzi wiele emocji: od radosnego oczekiwania do niepokoju, jaki będzie ten pierwszy stosunek. Jedno jest pewne, każdy chce, by moment utraty dziewictwa był jak najbardziej doskonały i zostawił dobre wspomnienia. Nikt nie da wam gwarancji, że będzie to najlepszy pierwszy raz na świecie, ale jeśli zastosujecie się do tych rad, macie szanse zbliżyć się do ideału.

Pierwszy raz: bez pośpiechu

Pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł. Pierwszy raz wymaga czasu. Macie jakieś wyobrażanie na temat tego, jak będzie wyglądał wasz pierwszy stosunek, ale sprawy mogą potoczyć się inaczej. Dlatego przygotowując się do tego wydarzenia zarezerwujcie sobie co najmniej kilka godzin. Może przecież być i tak, że pojawią się jakieś komplikacje, których rozwiązanie będzie wymagało czasu. Wreszcie, czasem zdarza się, że jedna ze stron nagle zmienia zdanie - wtedy nie należy robić nic na siłę, lepiej sprawę odłożyć na inny czas.

Pierwszy raz: wybór miejsca

Miejsce na pierwszy raz powinno przede wszystkim zapewnić wam komfort i poczucie bezpieczeństwa, by nie pogłębiać stresu, który i tak już przeżywacie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

  • samotność we dwoje: nikt nie powinien kręcić się po mieszkaniu, nie będzie też dobrze, jeśli ktoś znienacka do niego wróci
  • akustyka: głupio w trakcie pierwszego stosunku słuchać kłótni sąsiadów lub zastanawiać się, co oni słyszą z waszej sypialni
  • swobodny dostęp do toalety i prysznica

Pierwszy raz: atmosfera

Czystość i porządek to podstawa. Warto zadbać o dobrą muzykę i właściwe oświetlenie oraz fajną pościel i bieliznę. Czyste ręczniki też będą na miejscu. Poza tym dobrze jest też mieć pod ręką jakieś przekąski i napoje.

Pierwszy raz: najlepsza pozycja

Jeśli na pierwszy raz marzy wam się jakaś akrobatyczna pozycja, lepiej z niej zrezygnujcie. Utrata dziewictwa jest najmniej bolesna, gdy kobieta leży na plecach z szeroko rozłożonymi i lekko ugiętymi w kolanach nogami. Dobrze jest również umieścić poduszkę pod krzyżem. Wszystko to sprawi, że błona dziewicza będzie dobrze napięta, a kierunek wejścia członka będzie idealnie dopasowany do ułożenia pochwy. Wystarczy więc tylko sprawdzić, czy nawilżenie jest odpowiednie, potem jeden zdecydowany ruch, by przebić błonę dziewiczą. Krwawienie powinno być niewielki, czasem w ogóle do niego dochodzi. Jeśli jednak będzie ono obfite i/lub będzie trwało dłużej niż 2 godziny, powinniście odwiedzić lekarza.

UWAGA: zbyt długie pieszczoty przed pierwszym stosunkiem mogą spowodować większą bolesność i krwawienie, bo powodują przekrwienie pochwy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.