10 typów facetów, których powinnaś unikać

2019-01-22 13:41 Hanna Borak

Dlaczego Twój kolejny związek okazał się niepowodzeniem? Prawdopodobnie wybierasz niewłaściwych facetów. Może następnym razem warto lepiej poznać Twojego przyszłego partnera zanim się zaangażujesz? Oto galeria mężczyzn, których zdecydowanie powinnaś unikać:

1. Werter Cierpiętnik

Werter zwykle jest piękny, tajemniczy i cudownie zamyślony. Nierzadko pisze wiersze, gra na gitarze i pali papierosa za papierosem. Niestety wiele z nas ma słabość do tego typu mężczyzn i nieświadomie wpada w ich sidła. A nękana torturami dusza Wertera storturuje wkrótce nasze życie i poczucie własnej wartości, ponieważ nijak nie będziemy mogły go uszczęśliwić. Nie dlatego, że nie potrafimy, a dlatego, że on wcale tego nie chce!

2. Karierowicz

Istnieją kobiety, które wygodne mieszkanie, dobry samochód i kartę kredytowa wymienią jako synonimy udanego związku. Jeśli jednak chcesz być dla swojego mężczyzny numerem jeden oraz celem istotniejszym niż kolejne cyferki na koncie, trzymaj się od karierowicza z daleka. W przeciwnym razie będziesz czuła się notorycznie samotna.

3. Maminsynek

Nie daj się zwieść jego urokowi i trosce jaką darzy swoją rodzinę. Jeśli mężczyzna w każdej sprawie kontaktuje się ze swoją matką, nie potrafi się jej sprzeciwić i porównuje Cię do niej, uciekaj gdzie pieprz rośnie! Możesz być pewna, że gdy w przyszłości pojawi się konflikt na linii Ty – jego matka, wybrany przez Ciebie (!) mężczyzna nie stanie po Twojej stronie.

4. Kryminalista

Nie każdy kto odbył karę więzienia jest złym człowiekiem. Ale facet, który regularnie bywa na bakier z prawem, zdecydowanie nie jest Twoim księciem z bajki. Przygotuj zatem Wielką Ucieczkę… od niego.

5. Duże Dziecko

Poczucie humoru, skłonność do wygłupów i zdolność rozbawienia nas do łez to cechy poszukiwane i doceniane u naszych wybranków. Przecież wchodzimy w związki także po to, by się dobrze bawić. Niestety, dojrzała relacja to nie tylko radość. Musisz mieć pewność, że Twój partner rzeczywiście będzie Twoim PARTNEREM i zachowa się poważnie i dorośle kiedy zajdzie taka potrzeba.

6. Wieczny Student

Studiowanie kilku kierunków to dzisiaj codzienność wielu młodych ludzi, ale rozpoczynanie nowego kierunku każdego roku akademickiego świadczy tylko o niestabilności i niedojrzałości Twojego partnera, który najwyraźniej pragnie przedłużyć swój studencki żywot jak tylko może.

7. Maniak

W tym przypadku wiele zależy od Twojej postawy i uległości. Maniak będzie próbował przejąć kontrolę nad Twoim życiem, ale będzie do tego dążył małymi niepozornymi kroczkami. Na przykład kupując Ci ciuchy (co zapewne uznasz za miłe) zadecyduje o Twoim stylu ubierania. Trudno wyznaczyć tu granicę obłędu, ale w momencie gdy poczujesz, że robisz dla niego coś, na co wcale nie masz ochoty – po prostu powiedz „nie”, a gdy to nie skutkuje - odejdź.

8. Oszust

Zaczął z Tobą flirtować będąc jeszcze w związku plus już przynajmniej raz złapałaś go na oszustwie? Bierz nogi za pas. Zdradził raz? Zdradzi i po raz drugi. Możesz łudzić się, że zmienisz kłamcę, ale dopóki on najzwyczajniej w świecie z tego nie wyrośnie (co i tak nie jest pewnikiem…), będziesz bardzo cierpiała.

9. Żonaty

Historie o jego bezdusznej żonie i okropnym małżeństwie potraktuj z przymrużeniem oka. Poza tym – nie jesteś jego psychoterapeutką, by tego wysłuchiwać. Jeśli rzeczywiście małżeństwo formalnie już nie istnieje gdy się poznajecie, a on naprawdę chce z Tobą być – każ mu pojawić się w Twoich drzwiach z papierami rozwodowymi w ręce. Dopiero wtedy możesz zacząć myśleć o nim poważnie.

10. Nałogowiec

Uzależnieni bardzo często są sympatyczni i czarujący. Na początku trudno uwierzyć, że coś z takim facetem może być nie w porządku. Jednak – czy łatwo się denerwuje? Przesadza z alkoholem? Jest bezpodstawnie zazdrosny? Czasami zachowuje się względem Ciebie zbyt brutalnie? Te pytania są właściwie niepotrzebne. Dobrze wiesz gdy coś nie gra... Zrób swojemu życiu przysługę i przestań mamić się myślami, że go zmienisz gdy odpowiednio się nim zaopiekujesz. Znajdź sobie po prostu odpowiedniego faceta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE