Jak zadbać o skórę twarzy i ciała po zimie? Ekspertka: najważniejsze nawilżanie i odżywianie

2024-03-19 14:25 Materiał sponsorowany

Wysuszona, poszarzała lub nadmiernie przetłuszczająca się to problemy skóry, z jakimi wielu z nas boryka się po zimie. Jej regeneracja może być sporym wyzwaniem. Jak zabrać o prawidłową pielęgnację i co zrobić, aby w ciepłych miesiącach cieszyć się nawilżoną i gładką cerą? Na te i inne pytania odpowiadają warszawiacy oraz ekspertka marki Ziaja, Natalia Grzywińska.

Zdrowo Odpytani: Jak zadbać o skórę twarzy i ciała po zimie? Ekspertka: "Dwie kwestie, na które warto zwrócić uwagę to..."

Nawilżona, jędrna i pełna blasku to marzenie o cerze, na które trzeba zapracować. Zazwyczaj jej stan po zimie pozostawia wiele do życzenia. Narażona zimą na zmienne warunki atmosferyczne, ale także wysokie temperatury domowo-biurowe staje się odwodniona, szara albo nadmiernie przetłuszczona, bo broniąc się przed takimi warunkami, zwiększa produkcję sebum.

- Okres zimowy wiąże się z licznymi niekorzystnymi dla skóry warunkami atmosferycznymi takimi jak: ostry, zimny wiatr czy niska temperatura, a nawet suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dlatego skóra staje się przesuszona i często wrażliwa, a po okresie zimowym wymaga szczególnej troski i pielęgnacji – wyjaśnia Natalia Grzywińska.

Wiosenna akcja regeneracja

Aby zregenerować skórę po zimie, powinniśmy zadbać o odbudowę jej płaszcza hydrolipidowego, ujędrnienie oraz wygładzenie. Odpowiednia rutyna pielęgnacyjna powinna być pierwszym naszym zadaniem. Dlatego warto codzienne oczyszczać ją żelem, pianką lub mleczkiem. Następnie tonizować, aby znormalizować pH naszej skóry oraz przygotować ją do przyjęcia składników aktywnych zawartych w serum oraz kremie. - Dwie kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas przygotowywania skóry na wiosenną aurę to nawilżanie i odżywianie – dodaje ekspertka.

Wiosna to większa ilość słońca, a co za tym większy kontakt naszego ciała z promieniami UV. Dlatego tak ważna jest odpowiednia przed nimi ochrona. Nie zapominajmy więc, aby w naszej kosmetyczce znalazły się nie tylko kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ale także żele, balsamy, kremy ujędrniające i nawilżających do ciała z odpowiednią ochroną UV.

Jakich kosmetyków używać po zimie, a także czy ich zapach ma znaczenie dla skóry? O tym w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych.