Choroby zakaźne

Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Ból mięśni przy COVID-19 potrafi być tak silny, że chory nie jest w stanie nawet unieść ręki - dlatego zaliczany jest do jednego z bardziej uciążliwych objawów zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dlaczego COVID-19 powoduje ból mięśni, kiedy ból mięśni wskazuje na zakażenie koronawirusem i jak złagodzić ból mięśni podczas COVID-19?
Biegunka może być jednym z objawów COVID-19. Bywa, że pojawia się jako pierwszy objaw zakażenia koronawirusem lub dopiero po pewnym czasie od wystąpienia innych symptomów COVID-19. Kiedy biegunka może świadczyć o zakażeniu koronawirusem? Jak domowymi sposobami złagodzić biegunkę przy COVID-19?
Science Insider prześledził możliwe scenariusze rozwoju COVID-19, uwzględniając najnowsze dane i raporty WHO, a także analizy z naukowych publikacji. Sprawdź, jak dzień po dniu może przebiegać zakażenie koronawirusem i jak długo trwa, gdy symptomy są łagodne, umiarkowane lub gdy zaliczają się do przypadków ciężkich.
Tak zwane "covidowe palce" to jeden z objawów zakażenia koronawirusem. Często są pierwszym bądź wręcz jedynym objawem COVID-19, chociaż u wielu pacjentów pojawiają się dopiero, gdy ustąpi kaszel, gorączka czy osłabienie. Jak wyglądają covidowe palce, po czym poznać, że objaw ten może sygnalizować COVID-19? Jak łagodzić dyskomfort związany z covidowymi palcami i czy konieczny jest kontakt z lekarzem?
Infekcja COVID-19 zaczyna się w górnych drogach oddechowych, a następnie może zaatakować płuca. Jak donoszą lekarze, może zrobić w nich prawdziwe spustoszenie. Zobacz wstrząsające nagranie dr. Bartosz Fiałka pokazujące, co się dzieje z płucami chorego na COVID-19.
Powikłania po COVID-19 ciągle są badane. Wiadomo jednak, że nawet ci, którzy chorowali łagodnie lub wręcz bezobjawowo mogą cierpieć na różnego rodzaju powikłania po COVID-19. Jakie narządy może uszkodzić koronawirus i jakie powikłania mają osoby, które wyzdrowiały z COVID-19?
Zdecydowana większość osób chorych na COVID-19 dochodzi do zdrowia we własnym łóżku. Jednak proces zdrowienia może nie wyglądać tak, jak w przypadku innych infekcji. Ile czasu trwa rekonwalescencja po COVID-19 i jak wygląda powrót do zdrowia po zakażeniu koronawirusem?
Kwarantannie domowej z powodu zakażenia koronawirusem może zostać poddana każda zdrowa osoba, u której podejrzewane jest zakażenie, lecz która nie ma jeszcze żadnych objawów. Na czym polega kwarantanna domowa i kto konkretnie powinien się jej poddać? Ile czasu trwa kwarantanna, jakie kary grożą za złamanie kwarantanny?
Coraz więcej osób choruje na COVID-19 w domu - łagodne objawy zakażenia koronawirusa można bowiem leczyć objawowo. Czy jednak osoby, które mieszkają z chorym na COVID-19 są bezpieczne? Jak powinna wyglądać opieka domowa nad osobą chorą na COVID-19 i jak dbać o chorego, by samemu nie zarazić się koronawirusem?
Wszy z męskiej brodzie to rzadki, ale możliwy przypadek. Ponieważ poasożyty te żyją w miejscach owłosionych, ciepłych, dlatego też zarost stwarza im dobre warunki bytowania. Jak się pozbyć wszy z brody?
Wszy podskórne – wierzyli w nie nasi dziadkowie, a ich istnienie potwierdzało wiele „dowodów”, takich jak świąd skóry. Dziś wiadomo, że cos takiego, jak wszy podskórne nie istnieje, a to, co w ten sposób nazywano, to po prostu świerzb.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my