Zosia Zborowska w trakcie ciąży zachorowała na nowotwór

2022-02-04 6:21

Zosia Zborowska w rozmowie z Martyną Wojciechowską wyznała, że będąc w ciąży dowiedziała się o swojej chorobie nowotworowej. Przyznała, że był to szczególnie trudny okres w jej życiu, który zbiegł się z falą hejtu i nieprzychylnych komentarzy dotyczących wyglądu aktorki.

Zborowska
Autor: Instagram

Zborowska słynie z dystansu do siebie, niebanalnego poczucia humoru i tego, że jest bardzo bezpośrednia. Życie nie oszczędzało jej w ostatnim czasie. W swoich wpisach na Instagramie dzieliła się już wcześniej trudnościami, z jakimi przyszło jej się zmierzyć zanim zaszła w ciążę. Aktorka cierpi na zespół antyfosfolipidowy i trombofilię. Wiązało się to z koniecznością przyjmowania niezliczonej ilości zastrzyków, a jak sama przyznała - cierpi na "igłofobię". Aktorka apelowała do kobiet, aby wykonywały badania. Latem ubiegłego roku urodziła córeczkę.

W rozmowie z Martyną Wojciechowską przyznała, że gdy była w ciąży, rozpoznano u niej czerniaka skóry: "Masz turbo stres, bo dowiadujesz się, że masz czerniaka z pieprzyka, który wyglądał jak każdy inny i dostajesz jeszcze takim uderzeniem od opinii publicznej".

Aktorka wyznała również, że półtora miesiąca wcześniej miała zagrożoną ciążę. Była to jej druga ciąża - pierwszą poroniła. 

Jak rozpoznać czerniaka?