Żona Bruce’a Willisa szczerze o opiece nad mężem: Takie poświęcenie nie czyni ze mnie bohaterki

2022-05-20 21:26

Doniesienia o chorobie, z jaką zmaga się gwiazdor kina, zszokowały opinię publiczną. Z uwagi na problemy zdrowotne, Bruce Willis w marcu zakończył karierę aktorską. W nowym wywiadzie jego żona opowiedziała o opiece nad chorym mężem. Emma Heming przyznała, że musiała postawić potrzeby najbliższych nad swoje własne.

Bruce Willis z żoną
Autor: Instagram

Problemy zdrowotne aktora

O tym, że gwiazdor zmaga się z afazją, poinformowały w marcu najważniejsze kobiety w jego życiu. Córki, żona Emma oraz była partnerka aktora Demi Moore opublikowały na swoich profilach identyczne oświadczenia. Doniesienia o chorobie Bruce’a Willisa zszokowały fanów na całym świecie.

Ważne dla Willisa kobiety napisały: "Jako rodzina chcemy was poinformować, że u naszego ukochanego Bruce’a zdiagnozowano afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. Po namyśle postanowił on zrezygnować z kariery, która tak wiele dla niego znaczyła. To trudny czas dla nas wszystkich, dlatego bardzo doceniamy wasze wsparcie, współczucie i miłość".

"Udaje mi się nie zwariować"

O opiece nad mężem opowiedziała aktualna żona aktora - Emma Heming, z którą Bruce jest związany od 2007 roku. W wywiadzie, którym udzieliła portalowi "The Bump" przyznała, jak radzi sobie w nowej sytuacji. Emma nie ukrywa, że początki nie były dla niej łatwe. Heming poinformowała, że wszystkie domowe obowiązki spadły na jej barki.

Emma wyjaśniła, że trudna sytuacja rodzinna odbiła się na jej zdrowiu psychicznym. Partnerka aktora wyznała: "Potrzeby mojej rodziny stały się dla mnie ważniejsze niż moje własne. W końcu zrozumiałam, że takie poświęcenie nie czyni ze mnie bohaterki". Para wychowuje wspólnie dwójkę dzieci.

Z czasem kobieta oswoiła się z sytuacją i dziś już nie troszczy się tylko o swoich najbliższych, ale także o samą siebie. - Ktoś mi niedawno powiedział, że jeśli dbamy tylko o innych, finalnie przestajemy dbać o siebie. To mnie uderzyło. Nawet jeśli nie wszystko działa idealnie, trzeba znaleźć chwilę dla siebie. Staram się zawsze wygospodarować czas na odpoczynek czy ćwiczenia, co jest dla mnie bardzo ważne. Dzięki temu udaje mi się nie zwariować – powiedziała.

Afazja może przydarzyć się każdemu

Afazja wiąże się z utratą zdolności mowy. Choć nie jest to jednostka chorobowa, jej objawy mają związek z uszkodzeniem mózgu. Afazja może pojawić się nagle, może być nabyta, a jej postacie różnią się miedzy sobą symptomami, jakimi się objawiają i metodami diagnostycznymi oraz podejściem do leczenia.

Początkowo afazja może zacząć się od problemów z porozumiewaniem się. Niektórzy mogą mieć trudności nie tylko z układaniem zdań, ale również z rozumieniem tego, co mówią inni. Osoba zmagająca się z afazją może mylić wyrazy, używać błędnych określeń, a także tworzyć zupełnie nowe słowa.

Problemy z komunikacją mogą mieć różne stadium – od łagodnego do ciężkiego. W przypadku ciężkiego zaburzenia porozumiewania się, upośledzenie może całkowicie utrudnić komunikację. Afazja może być skutkiem m.in. udaru, infekcji układu nerwowego, choroby Alzheimera, guza mózgu czy miażdżycy.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki