Zlekceważyła jeden objaw, później trafiła na chemioterapię. "Nie popełniaj mojego błędu"

2023-01-30 16:17

Brytyjka Chloe Etheridge skarżyła się na wzdęcia. Myślała, że ten objaw wynika z niestrawności. Poszła do lekarza dopiero kilka miesięcy później. Diagnoza wywróciła jej życie do góry nogami. Leczenie musiała zacząć już następnego dnia.

Chloe Etherige
Autor: Instagram/ovathrow_cancer Zlekceważyła jeden objaw, później trafiła na chemioterapię. "Nie popełniaj mojego błędu"

24-letnia Chloe Etherige pochodząca z Wielkiej Brytanii postanowiła podzielić się swoją historią ku przestrodze. – Nie popełniaj mojego błędu – apeluje w rozmowie dla portalu "The Sun". Jej poważne problemy zdrowotne zaczęły w grudniu 2021 roku. Borykała się z dość krępującą dolegliwością, jaką są wzdęcia. Z biegiem czasu zauważyła, że ma też problemy z odżywianiem. Najpierw rzucała to na karb niestrawności.

Zlekceważyła objawy groźnej choroby

Niestety objawy stawały się coraz bardziej intensywne. - Bagatelizowałam drobne sygnały, jakie wysyłał mi organizm, co było bardzo złą decyzją. W kwietniu trafiłam na oddział ratunkowy z powodu silnego bólu brzuchu – powiedziała 24-latka.

Jaki nowotwór zwiastuje krwawienie z odbytu?

Trzy miesiące później, w lipcu 2022 roku postanowiła udać do lekarza, aby sprawdzić, co jej dolega. Nie spodziewała się takiego biegu wydarzeń. Usłyszała wtedy druzgocącą diagnozę: rak jajnika. Wykryto o u niej dwa guzy o wielkości 11 cm i 18 cm. Następnego dnia otrzymała skierowanie na leczenie onkologiczne za pomocą chemioterapii.

- Weszliśmy od razu w tryb działania. Musiałam się ogarnąć i myśleć w prosty sposób, że trzeba się po prostu tym zająć – wyjaśniła kobieta. Leczenie Chloe trwało półtora roku, podczas którego mierzyła się ze skutkami ubocznymi. Jego przebieg relacjonowała za pomocą mediów społecznościowych. Udostępniła na swoim Instagramie filmiki, na których pokazuje liczne afty i nadżerki na dolnej wardze. Miała też opuchnięte kostki.

Walczyła z rakiem ponad rok

Lekarz poinformował Chloe, że skierował ją na najbardziej agresywną sesję chemioterapii, która zawierała siedem różnych leków. Ta metoda leczenia jest jedynie dostępna w dwóch placówkach medycznych na terenie całej Wielkiej Brytanii.

W styczniu 2023 roku 24-latka przeszła operację usunięcia guzów jajników. Lekarze przekazali jej dobre wieści: wszystko przebiegło według planu. Kobieta teraz wraca do pełni sił.

Chloe obrała sobie za cel szerzenie informacji na temat raka jajnika i terapii przeciwnowotworowej. W tym celu założyła profil o nazwie ovathrow_cancer na Instagramie.