Zbadaj swój wzrok na Warszawskich Targach Książki już w najbliższy weekend!

2018-05-18 15:03

Warszawskie Targi Książki już w dn. 17-20 maja na stadionie PGE Narodowy. Poradnikzdrowie.pl jest nie tylko patronem medialnym całego wydarzenia, ale i odbywających się na Targach bezpłatnych badań wzroku, prowadzonych przez firmę LIBERMEDIC. Wiadomo przecież, jak ważny jest dobry wzrok podczas zgłębienia fabuły każdej kolejnej książki.

Zbadaj swój wzrok na Warszawskich Targach Książki już w najbliższy weekend!
Autor: Materiały prasowe

Towarzyszące Warszawskim Targom Książki badania wzroku będzie można wykonać bezpłatnie w sobotę 19 maja na stadionie PGE Narodowy, na poziomie -1 w godz. 10-14. Okulista z Kliniki LIBERMEDIC będzie wykonywać badania autorefraktometrem (komputerowe badanie wzroku) i ciśnieniomierzem I-Care.

Jednym z głównych zagrożeń dla wzroku jest jaskra, która, jako druga po zaćmie, powoduje ślepotę u osób w krajach rozwiniętych. Uszkodzenie nerwu wzrokowego spowodowane jaskrą jest nieodwracalne, dlatego warto odpowiednio wcześnie zadbać o profilaktykę tej choroby.

- Monitorowanie ciśnienia wewnątrzgałkowego to bardzo istotny wskaźnik w procesie diagnostyki oraz prawidłowego leczenia jaskry – twierdzi dr Monika Rogowska z kliniki LIBERMEDIC – wytyczne Polskiego Towarzystwa Okulistycznego w tym zakresie mówią, że wartość graniczna ciśnienia wewnątrzgałkowego to 21 mmHg, a wartości powyżej dają podejrzenie jaskry. To podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe jest głównym czynnikiem powstawania i progresji jaskry.

I tutaj wkracza nowa myśl techniczna: I-Care. Powstały tonometry dostosowane do użytku domowego przez pacjenta. Stoi za tym nowoczesna technika, dzięki której pomiary wykonane przez pacjenta analizuje się komputerowo.Technologia te będzie również wykorzystana podczas Warszawskich Targów Książki.

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 3 okulistyka