„Zaszczep się wiedzą” - kampania promująca wiarygodne źródła informacji o szczepieniach

2016-02-19 12:00

“Zaszczep się wiedzą!” to ogólnopolska akcja społeczna promująca wiarygodne informacje i źródła informacji o szczepieniach. Kampania, zainaugurowana jesienią 2015 roku, podkreśla potrzebę odpowiedzialnego podejścia do idei szczepień ochronnych. Ważne są przede wszystkim konsultacje z lekarzami, a wsparcie informacyjne należy czerpać z merytorycznych stron internetowych dedykowanych szczepieniom, takich jak strony Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, czy Państwowego Zakładu Higieny. Główny Inspektor Sanitarny popiera akcję „Zaszczep się wiedzą!” , jako ważną w budowaniu rzetelnej wiedzy o szczepieniach.

– Dzięki rozwojowi medycyny średnia długość życia uległa znacznemu wydłużeniu – mówi Paweł Sztwiertnia, dyrektor generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA. – Dziś ten dorobek naukowy jest coraz częściej bezpodstawnie kwestionowany, szczególnie w obszarze szczepień ochronnych – dodaje.

Szczepienia ochronne, uznawane za największą zdobycz współczesnej medycyny, będą jedną z odsłon Kongresu Wyzwań Zdrowotnych 2016-2036, który odbędzie się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 18-20 lutego. Poza interesującym zestawem paneli, które wypełnią dwa pierwsze dni wydarzenia, organizatorzy zapraszają wszystkich na sobotni dzień otwarty (20.02.br.), podczas którego będzie okazja do “zaszczepienia się wiedzą”, poprzez wspólną edukacyjną zabawę. Spotkanie ze szczepieniami zapowiada się atrakcyjnie i ma wiele walorów poznawczych. Będzie to okazja do indywidualnej rozmowy z lekarzem pediatrą, udzielającym bezpłatnych porad w zakresie szczepienia dzieci. Gości dnia otwartego Kongresu zapraszamy także do wspólnej zabawy, podkreślającej istotną rolę profilaktyki w ochronnie zdrowia.

To ci się przyda

Głównym narzędziem organizatorów akcji jest przyjazna witryna internetowa www.zaszczepsiewiedza.pl, na której osoby szukające odpowiedzi na pytanie - dlaczego warto szczepić? - znajdą na pewno najważniejsze informacje.

Akcja “Zaszczep się wiedzą” pozwoli zdobyć na ten temat znacznie więcej informacji, pochodzących ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł, popartych autorytetem ekspertów medycznych. Zapraszamy rodziców i dzieci do Centrum Kongresowego w Katowicach w sobotę 20 lutego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE
Niania
|

Jedno proste pytanie, kto finansuje tą akcję? Szach mat