WHO i FIFA łączą siły. Wykop koronawirusa w 5 krokach!

2020-03-24 14:01 Ada Mazurek

WHO i FIFA łączą siły w walce z koronawirusem. W ramach kampanii światowej klasy piłkarze wzywają wszystkich ludzi na całym świecie do podjęcia pięciu kluczowych kroków w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby. Jakie to kroki?

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Kampania „Przekaż wiadomość, aby wykopać koronawirusa” promuje pięć kluczowych kroków, które ludzie powinni podążać, aby chronić swoje zdrowie zgodnie z wytycznymi WHO, koncentrując się na myciu rąk, etykiecie kaszlu, nie dotykaniu twarzy, dystansu fizycznego i pozostawania w domu w przypadku złego samopoczucia.

Polecamy: Czy po pandemii zastaniemy krajobraz jak z Seksmisji?

WHO i FIFA
Autor: WHO WHO i FIFA razem przeciwko koronawirusowi

„Potrzebujemy pracy zespołowej w zwalczaniu koronawirusa” - powiedział Gianni Infantino, prezes FIFA podczas konferencji online. „FIFA nawiązała współpracę z WHO, ponieważ zdrowie jest najważniejsze. Wzywam społeczność piłkarską na całym świecie, aby przyłączyła się do nas, wspierając tę ​​kampanię, aby przekazać przekaz jeszcze bardziej. Niektórzy z największych graczy, którzy grali w tę piękną grę, umieścili swoje nazwiska w kampanii i jednoczą się w pragnieniu przekazania wiadomości o wykopaniu COVID-19. ”

Czytaj też: Jak prawidłowo zdjąć rękawiczki?

FIFA przekazała także 10 milionów dolarów na wsparcie walki z koronawirusem.

WHO i FIFA
Autor: WHO Wspólna kampania WHO i FIFA

W kampanii wideo, która jest publikowana w 13 językach, bierze udział 28 graczy.

5 kroków do wykopania koronawirusa:

1. Ręce

„Zaczyna się od twoich rąk”, mówi Alisson Becker, ambasador dobrej woli WHO ds. Promocji zdrowia, bramkarz Liverpoolu i Brazylii oraz najlepszy męski bramkarz FIFA, 2019. „Proszę często myć ręce mydłem i wodą lub roztworem na bazie alkoholu . ”

Takie częste mycie mydłem i wodą lub najlepiej roztworem do rąk na bazie alkoholu zabija wirusy, które mogą znajdować się na twoich rękach. To proste, ale bardzo ważne.

Ważne: Wychodzisz z domu? Zobacz co zrobić, by zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem

2. Łokcie

„Zakrywaj nos i usta zgiętym łokciem lub chusteczką podczas kichania lub kaszlu”, mówi Carli Lloyd, dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata Kobiet z USA. „Natychmiast usuń chusteczki i umyj ręce”.

Kropelki rozprzestrzeniają koronawirusa. Przestrzegając zasad higieny układu oddechowego, chronisz ludzi wokół siebie przed zarażeniem się wirusami, takimi jak przeziębienie, grypa i koronawirus.

3. Twarz

„Unikaj dotykania twarzy, szczególnie oczu, nosa lub ust, aby zapobiec przedostawaniu się wirusa do twojego ciała”, dodaje FC Barcelona i argentyński napastnik Lionel Messi, najlepszy zawodnik mężczyzn FIFA w 2019 r. Oraz wielokrotny zwycięzca FIFA Ballon d'Or.

Dłonie dotykają zbyt wielu powierzchni i mogą szybko wykrywać wirusy. Zanieczyszczone ręce mogą przenieść wirusa na twarz, skąd wirus może się poruszać w ciele, powodując złe samopoczucie.

4. Dystans

„Jeśli chodzi o interakcje społeczne, cofnij się” - mówi Han Duan, który reprezentował Chiny PR 188 razy w międzynarodowej karierze trwającej 11 lat. „Zachowaj co najmniej jeden metr odległości od innych.”

Zachowując dystans społeczny, pomagasz uniknąć wdychania kropelek od kogoś, kto kicha lub kaszle w bliskiej odległości.

5. Poczuj

Jeśli czujesz się źle zostań w domu. Podążaj za instrukcjami, które wyznaczył rząd lub organizacje zdrowotne w twojej okolicy. W przypadku Polski najlepiej zadzwonić po poradę do sanepidu.

Ważne - nie kłam medyka i nie zatajaj swojego stanu zdrowia. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE