W Opolu urodziły się czworaczki. Przy porodzie asystowało ponad 20 osób

2022-11-16 9:23

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu poinformowało o cudzie narodzin. Na świat przyszło 4 maleńkich chłopców. "Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnej chwili" - czytamy na profilu placówki.

W Opolu urodziły się czworaczki. Przy porodzie asystował ponad 20-osobowy personel
Autor: Facebook

Pani Bożena i Pan Marcin stali się rodzicami 4 chłopców. To dla nich wyjątkowa chwila, gdyż, jak sami przyznają, bardzo długo starali się o dziecko.

"Długo staraliśmy się o dziecko. O tym, że powinniśmy się przygotować na narodziny czworga dzieci dowiedzieliśmy się wcześnie. Było to dla nas zaskoczenie, ale także ogromna radość" - mówi matka chłopców.

25 września 2022 roku o godzinie 13:23 na świat przyszli:

  • Antoś (1400 g),
  • Janek (1600 g),
  • Oluś (1120 g)
  • i Stasiu (970 g).
Ciąża mnoga cz. 1

Przy porodzie asystowało ponad 20 osób

Choć czworaczki urodziły się przed terminem, ich stan zdrowia jest dobry. Mama również czuje się dobrze. Ze względu na tak mnogą ciążę poród odbierał ponad 20-osobowy personel.

"Pomimo niedzieli, przy porodzie uczestniczył zespół składający się z ponad 20 osób personelu medycznego, który zaopiekował się moją żoną. Każdy z rodzących się moich synków miał swojego lekarza neonatologa i dwie położne. Chciałbym za to podziękować" - mówi pan Marcin, ojciec chłopców.

Rodzice są dumni, że mogli przywitać na świecie cudownych i zdrowych chłopców. Choć czworaczki przyszły na świat we wrześniu, szpital pochwalił się ich narodzinami dopiero teraz.

Jak podkreśla Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii, "stan dzieci jest stabilny, czują się dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że urodziły się przed terminem, zatem z pewnością pod naszą opieką zostaną jeszcze jakiś czas, tzn. do uzyskania umiejętności picia przez smoczek".