Szef Moderny mówi, kiedy skończy się pandemia. Szczepionek wystarczy dla wszystkich

2021-09-24 10:38

Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna twierdzi, że do połowy 2022 roku firma będzie w stanie wyprodukować tyle dawek preparatu, aby wystarczyło dla wszystkich ludzi na całym świecie. Na kiedy przewidywany jest koniec pandemii?

"Biorąc pod uwagę jak przez ostatnie pół roku rosły moce produkcyjne, to do połowy 2022 r. na świecie powinno być dostępnych wystarczająco wiele dawek, by zaszczepić każdego człowieka" - powiedział Bancel. Dodał także, że świat powinien powrócić do normalności w drugiej połowie 2022 r.

Poradnik zdrowie - różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą

Bancel przestrzega także, że w wyniku rozprzestrzeniania się bardziej zaraźliwego wariantu Delta, niedługo każdy będzie miał kontakt z koronawirusem. "Ostatecznie będzie podobnie jak teraz z grypą. Będziesz mógł się zaszczepić i spokojnie przejść zimę. Albo tego nie zrobisz ryzykując zachorowanie albo nawet hospitalizację".

Szef Moderny poinformował również, że firma pracuje nad nową wersją dawki przypominającej szczepionki, która powstaje w oparciu o badania nad nowymi wariantami koronawirusa. Preparat ma być dostępny w 2022 r., a jego cena ma pozostać taka sama jak w tym roku.

Źródło: PAP

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.