Światowy Tydzień Jaskry 2020: bezpłatne badania okulistyczne

2020-03-04 13:25

Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza na IV edycję bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry w ramach kampanii: „Polscy okuliści kontra jaskra”. Badania będą prowadzone w dniach od 8 do 14 marca 2020, na terenie całego kraju. Akcja jest częścią obchodów Światowego Tygodnia Jaskry w Polsce. Patronem medialnym akcji jest Poradnikzdrowie.pl

Światowy Tydzień Jaskry 2020: bezpłatne badania okulistyczne
Autor: Materiały prasowe

Światowy Tydzień Jaskry (8-14 marca), to międzynarodowa inicjatywa lekarzy okulistów, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat jaskry oraz zwiększenie wykrywalności tej choroby we wczesnych stadiach.

Problem jaskry może dotyczyć nawet i 800 tysięcy Polaków, przy czym połowa z nich nie została zdiagnozowana. W 90 proc. przypadków choroba przebiega bowiem bez widocznych dolegliwości. A zachorować na jaskrę może każdy z nas bez względu na wiek i płeć. Ocalić wzrok może tylko wczesna diagnoza, dlatego tak ważne są regularne badania.

Pełne badanie okulistyczne każdy z nas powinien wykonywać raz w roku. A osoby z grupy ryzyka: w wieku powyżej 40 lat, ze schorzeniami kardiologicznymi oraz zaburzeniami krążenia obwodowego, cierpiące na bóle głowy, żyjące w ciągłym stresie, których bliscy chorowali na jaskrę - nawet co 6 miesięcy.

W ramach akcji „Polscy okuliści kontra jaskra” realizowanej w Światowym Tygodniu Jaskry, bezpłatne badania okulistyczne będzie prowadzić 60 gabinetów w 39 miastach całej Polski. Aby skorzystać z badań niepotrzebne jest skierowanie do okulisty. Trzeba jedynie zarejestrować się telefonicznie w wybranej placówce. Adresy i numery telefonów placówek dostępne są na: https://www.tydzienjaskry.pl/lista-gabinetow

Patronem Medialnym akcji: "Polscy lekarze kontra jaskra" jest Poradnikzdrowie.pl