Spór na temat szczepień coraz częściej przyczyną separacji małżeńskich

2022-01-11 6:48

Różnica zdań na temat szczepień przeciwko Covid-19 (także dotycząca dzieci), stanowi coraz częściej przyczynę konfliktów, a nawet separacji we Włoszech - informują adwokaci. Mówią o wyraźnym wzroście wniosków, jakie otrzymują od małżeństw, które w kwestii szczepionek mają odmienne zdanie.

spór małżeński
Autor: Getty Images

W wielu sytuacjach, jedna ze stron popiera szczepienia, a druga jest przeciwna. Okazuje się, że niekiedy konflikt jest tak duży, że para nie potrafi samodzielnie dojść do porozumienia i trafia do adwokata, by rozpocząć procedurę separacji. Co więcej, rodzice nie mogą porozumieć się także w sprawie zaszczepienia dzieci. Jak wskazują przedstawiciele palestry - jest to jeden z ubocznych efektów pandemii, który przeradza się w kryzys małżeński.

Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19

Specjalizująca się w sprawach rodzinnych adwokat Carmen Posillipo przyznała, że wniosków o separację sukcesywnie przybywa. Jak wiadomo - są one często pierwszym krokiem do rozwodu.

“Kiedyś ludzie kłócili się o wakacje, o udzielenie sakramentów, o wybór dyscypliny sportu. W czasach Covid-19 kłótnie dotyczą szczepień” - powiedziała.

Dodała także, że z jej obserwacji wynika, iż większą część przeciwników szczepień stanowią mężczyźni. Do kancelarii przychodzą także ci, którzy chcą, aby adwokat nakłonił współmałżonka do wyrażenia zgody na zaszczepienie dziecka.