"Sala operacyjna": sezon 2, odcinek 5

2015-10-14 13:47

W nowym sezonie serialu "Sala operacyjna" kamera towarzyszy pacjentom zmagającym się z ciężkimi chorobami. W piątym odcinku poznamy pacjenta, którego sąsiad pchnął nożem. Oglądaj w środę 14 października o 22.00 na FOKUS TV.

Sala operacyjna: sezon 2, odcinek 5
Autor: Fokus TV W piątym odcinku poznamy pacjenta, którego sąsiad pchnął nożem.

Bohaterem piątego odcinka drugiego sezonu serialu "Sala operacyjna" jest młody mężczyzna, który został pchnięty nożem przez swojego agresywnego sąsiada. Lekarze walczą o jego życie.

Obserwujemy wszczepienie zastawki trójdzielnej nowatorską metodą – to dopiero druga taka operacja w historii polskiej kardiochirurgii. Czy ranny mężczyzna wróci dzięki niej do normalnego życia?

- W drugiej serii pokazujemy naprawdę trudne przypadki - mówi Grzegorz Zasępa, producent serialu. - Niektóre operacje trwały nawet kilkanaście godzin. Myślę, że po obejrzeniu naszego serialu, ludzie nabiorą większego szacunku dla pracy chirurgów.

Sala operacyjna: sezon 2, odcinek 5
Autor: Fokus TV Czy ranny mężczyzna wróci dzięki niej do normalnego życia?
Ważne

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV