Ruszyła videoinfolinia dla osób głuchych: zadzwoń, jeśli potrzebujesz pomocy

2020-04-01 16:04 Katarzyna Hubicz, źródło: PZG.org.pl, niepelnosprawni.pl

W związku z zagrożeniem COVID-19 Polski Związek Głuchych uruchomił bezpłatną videoinfolinię, dzięki której osoby niesłyszące mogą m.in. umówić e-wizytę u lekarza, uzyskać informacje o kwarantannie czy dostać odpowiedzi na pytania związane z epidemią, a personel medyczny - porozumieć się osobą, która potrzebuje pomocy, lecz nie słyszy.

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Osoby głuche nie skorzystają z ogólnodostępnej infolinii NFZ, nie wezwą pogotowia, nie zadzwonią również do przychodni, by otrzymać teleporadę. Z myślą o nich, a także o ograniczeniach, jakie niesie za sobą epidemia SARS-CoV-2 (w tym brak dostępu do usług medycznych dla osób głuchych), PZG przy wsparciu  Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza uruchomił videoinfolinię, na której przez całą dobę dyżurują tłumacze języka migowego.

Osoba niesłysząca może zadzwonić na infolinię i uzyskać tam informację nt. koronawirusa, sposobu postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia, za jej pośrednictwem można umówić również teleporadę.

Jak czytamy w informacji na stronie Polskiego Związku Głuchych, infolinia może być również pomocna dla personelu medycznego, gdyż tłumacze mogą ułatwić kontakt z głuchym pacjentem, czy przeprowadzenie wywiadu lekarskiego.  

Z infolinii można skorzystać za pomocą:

  • aplikacji Tłumacz-Online
  • komunikatora Skype (użytkownik: Koronawirus-Tłumacz PJM)
  • komunikatora IMO umożliwiającego połączenie na komputerze (numer telefonu 609 939 564)
Koronawirus - Leki

Czytaj także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE