Nie żyje dr n. med. Zbigniew Kordon. "Będzie jeszcze z nami długo poprzez wszystkie serduszka, które wyleczył"

2022-11-02 8:18

Smutne wieści przekazał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Zmarł wybitny specjalista kardiologii dziecięcej dr n. med. Zbigniew Kordon. Przez wielu nazywany "lekarzem tysięcy małych serc".

Nie żyje dr n. med. Zbigniew Kordon. Będzie jeszcze z nami długo poprzez wszystkie serduszka, które wyleczył
Autor: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

Dr n. med. Zbigniew Kordon był specjalistą cenionym na całym świecie. Rodzice dzieci, którymi zajmował się kardiolog, podkreślają, że nawet o najtrudniejszych diagnozach, potrafił mówić z niezwykłą empatią. O jego śmierci poinformował w Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Lekarz był jednym z najlepszych diagnostów wśród kardiologów dziecięcych.

Szpital żegna wybitnego kardiologa

"Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym nasi Pacjenci, nasi Pracownicy, nasz Szpital - wszyscy odnieśliśmy ogromną stratę" – podkreślają pracownicy krakowskiego Szpitala Dziecięcego w pożegnalnym wpisie. Wybitny specjalista był ceniony nie tylko w kraju, ale na świecie.

Był zastępcą kierownika Oddziału Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W placówce przeprowadzał także szkolenia dla specjalistów.

Szpital przekazał wyrazy głębokiego współczucia najbliższym zmarłego. "Doktor Kordon będzie jeszcze z nami długo poprzez wszystkie serduszka, które wyleczył" – czytamy we wpisie.

Wybitnego kardiologa żegnają rodzice dzieci, którym pomógł

Pod wpisem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pojawiły się setki komentarzy, w których lekarza wspominają rodzice małych pacjentów. Opiekunowie dziękują specjaliście za zaangażowanie i opiekę nad ich pociechami.

"Dziękuję Doktorze za opiekę nad dziewczynkami. Za porady, za żarty, za przyjechanie w środku nocy, za opiekę w pandemii, nawet za zruganie mnie 20 lat temu na studiach. Na zawsze będzie Pan obecny w pamięci mojej rodziny."

"Kochany Doktorze przez prawie 17 lat byłeś Aniołem naszej Oli jak członek rodziny. Na spotkania z Tobą czekaliśmy zawsze z radością."

"Ogromna strata dla nas dla naszych dzieci i dla szpitala. Cudowny i niezastąpiony jedyny w swoim rodzaju fachowiec."

Pogrzeb wybitnego lekarza odbędzie się 3 listopada o godzinie 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.