Młody piłkarz Legii potrzebuje krwi. Nastolatek walczy z nowotworem

2023-02-03 12:26

Maksymilian Michałowski to młody piłkarz Legii o wielkich marzeniach i determinacji. Niestety, zdiagnozowano u niego groźny nowotwór. Legia prosi o pomoc dla swojego 15-letniego zawodnika.

Młody piłkarz Legii potrzebuje krwi. Nastolatek walczy z nowotworem
Autor: Facebook "Maks, jesteśmy z tobą!". Legia apeluje o pomoc dla nastoletniego piłkarza

Maksymilian Michałowski to obiecujący piłkarz Akademii Legii Warszawa. Do klubu dołączył w 2021 roku i czynnie brał udział w wielu treningach i meczach. 15-latek dawał z siebie wszystko na boisku, jednak teraz musi zmierzyć się z naprawdę poważnym przeciwnikiem. U Maksymiliana stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Klub apeluje o pomoc dla młodego piłkarza.

Co jeść, aby uniknąć raka?

15-latek walczy z nowotworem krwi

U nastolatka zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Co drugi dzień musi otrzymywać płytki krwi i krew. Ponadto, jak podaje klub, w ostatnim czasie zdiagnozowano u niego neutropenię.

Maksymilian z powodu choroby musiał przerwać treningi. Jednak klub cały czas go wspiera, angażując Polaków w inicjatywę krwiodawstwa. 15-latek pilnie potrzebuje krwi. By mu pomóc, wystarczy zgłosić się jako dawca.

"Oddając krew dla Maksa, nie tylko wspomożesz proces powrotu do zdrowia chorego piłkarza, ale dasz mu również szansę na realizację życiowych marzeń. Mały gest, a jak wiele może znaczyć" - apeluje Legia.

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz w trzech terenowych oddziałach. Przed oddaniem krwi należy zaznaczyć, że jest ona przeznaczona dla Maksymiliana Michałowskiego, pacjenta Szpitala Klinicznego na Żwirki i Wigury.

"Cała Legia zawsze razem. Dzisiaj wszyscy pamiętamy o tobie. Walcz z chorobą. Jesteś uparty, wytrwały zdeterminowany. Zawsze pokazywałeś na boisku swoje najlepsze cechy. Zawsze byłeś wojownikiem. Liczymy na ciebie, czekamy na ciebie" - powiedział trener Maksa w filmiku udostępnionym na oficjalnej stronie Legii.