Lot w kosmos. Kapsułę będzie widać z Polski

2020-05-27 18:07 Magda Mazurek

Lot w kosmos, w kapsule ludzie - brzmi jak scena z filmu science-fiction? To rzeczywistość, a lot będzie można obserwować z Polski.

Początek komercyjnych wypraw w kosmos przed nami. W środę pierwszy raz w historii prywatna firma wyśle ludzi w przestrzeń kosmiczną. Firma należy do Elona Muska. Co ciekawe kilka minut po starcie z USA kapsułę będzie można zobaczyć z południowo-zachodniej i centralnej Polski.

Co wiemy o kapsule?

Załogową kapsułę Dragon wyprodukowała firma SpaceX, a lot odbędzie się we współpracy z NASA.

Kiedy start?

Start zaplanowano na godz. 22:33 czasu polskiego. Będzie to pierwszy lot załogowy na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z terenu USA od prawie 10 lat. Uwaga - kapsuła będzie nisko na horyzoncie, zatem lepiej jej wypatrywać spoza miasta! W mieście może być to trudniejsze. 

- Kapsuła będzie widoczna przede wszystkim w południowo-zachodniej i w centralnej Polsce, od godz. 22:54 do 22:57. Troszkę gorzej będzie widoczna w północno-wschodniej Polsce - powiedział Karol Wójcicki, autor bloga "Z głową w gwiazdach".

Polecamy: Na wakacje pojedziemy już w czerwcu - czy to realne?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE