Koronawirus w Polsce. Jak bezpiecznie wyjechać na majówkę

2020-04-22 14:32 Ada Mazurek

Przed nami majówka, a więc wolne od pracy. Gdyby nie koronawirus wszyscy nie moglibyśmy się doczekać. A tak pojawia się pytanie - co z wyjazdem? Jak bezpiecznie go zaplanować?

Majówka 2020 będzie inna niż wszystkie. Na ulicach pełno ludzi w maseczkach, podobnie jak w parkach czy lasach. Jak więc bezpiecznie spędzić majówkę? Zalecenia ministra zdrowia są jasne - najlepiej zachować się odpowiedzialnie i zostać w domu. Powinniśmy zachowywać dystans od innych ludzi, unikać spotykania obcych (także znajomych). Obowiązuje zakaz gromadzenia się, więc nie poszalejemy w ten weekend.

Oczywiście - na majówkę możesz wyjechać na działkę. Z najbliższą rodziną. Możesz tam zrobić grilla, ale nie zaprosisz już znajomych - obowiązuje zakaz gromadzenia się. 

Warto wiedzieć: Koronawirus. Brytyjczycy już testują szczepionkę na ludziach!

Możesz także pojechać do lasu na spacer, wyjść na spacer. Nie ma zakazu poruszania się w celach rekreacyjnych, więc możesz odwiedzić rodzinę. Tylko pamiętaj o tym, że jest ryzyko - dopóki pandemia nie zostanie opanowana ryzyko będzie. 

Dlatego lepiej nie jedź do najbliższych, zwłaszcza jeśli są starsi, mają choroby współistniejące, słowem - są w grupie ryzyka cięższego przebiegu COVID-19. 

Na majówkę nie polecisz za granicę Polski - lotniska są zamknięte, a loty odwołane. Jeśli chcesz pojechać w góry czy nad morze i nawet masz tam kwaterę, to pamiętaj, że taki wyjazd to ryzyko. Możesz być bezobjawowym nosicielem wirusa. Podobnie, jak osoby, do których jedziesz.

Polecamy: ZNAMY DATĘ otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. OFICJALNE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE