Koronawirus na komunii na Mazowszu. Sanepid szuka uczestników!

2020-06-12 13:35 Magda Mazurek

Jak się okazuje osoba, która uczestniczyła w mszy świętej połączonej z uroczystością pierwszej komunii była chora na COVID-19. Sanepid szuka uczestników uroczystości.

Ryzyko zarażenia wirusem SARS-CoV-2 nadal jest wysokie, także w kościele. Sanepid w Przysusze (woj. mazowieckie) opublikował w środę komunikat, w którym wzywa do zgłoszenia się do służb epidemiologicznych uczestników mszy z okazji pierwszej komunii parafii w Gielniowie (z dnia 31 maja o godzinie 12:00 w Gielniowie).

Okazało się, że osoba, która brała udział w mszy jest chora na Covid-19. A to oznacza, że wszyscy uczestniczy mszy mogli złapać wirusa.  Wszystkie osoby, które były w kościele na uroczystości, są teraz zagrożone zainfekowaniem koronawirusem.

Wszystkie osoby, które w parafii bł. Wojciecha z Gielniowa w Gielniowie uczestniczyły w uroczystościach pierwszej komunii powinny zgłosić się do sanepidu. Tak przynajmniej wynika z komunikatu opublikowanego na stronie parafii, a utworzonej po kontakcie z sanepidem. 

 - Wszystkie osoby, które 31 maja były na Mszy Świętej Komunijnej o godzinie 12:00 w kościele bł. Władysława w Gielniowie powinny niezwłocznie skontaktować się z sanepidem w Przysusze. Zgłoszeń można dokonywać drogą mailową pod adresem: przysucha@psse.waw.pl oraz telefonicznie pod numerami: 48 675 24 22, 48 675 23 37 lub 798 875 743 - informuje sanepid.

Parafia  uspokaja wiernych:

- Komunia była 10 dni temu i nie wiadomo, czy dana osoba była chora, bo może zaraziła się kilka dni temu - czytamy. 

Polecamy: Tydzień wcześniej wprowadzone restrykcje ograniczyłyby zgony o połowę!

Zgodnie z informacją z czwartku podaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przysusze obecnie kwarantanną domową objętych jest w sumie 137 mieszkańców powiatu przysuskiego, z czego 16 w ciągu ostatniej doby.

W sumie odnotowano 35 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków z wynikiem dodatnim. W ciągu ostatniej doby nie przybyło osób zarażonych. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE